Інтерфакс-Україна
15:28 05.03.2015

Україна з 16 березня закриває місцеві пункти пропуску на кордоні з РФ і в'їзд до країни за внутрішніми паспортами, нагадують у Держприкордонслужбі

2 хв читати
Україна з 16 березня закриває місцеві пункти пропуску на кордоні з РФ і в'їзд до країни за внутрішніми паспортами, нагадують у Держприкордонслужбі

Із 16 березня росіяни - жителі прикордонних районів не зможуть в'їжджати в Україну через місцеві пункти пропуску, роз'яснюють у Державній прикордонній службі.

"Учора Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке передбачає введення тимчасових обмежень на перетин держкордону України жителям прикордонних районів РФ. Зокрема, з 16 березня припиняється пропуск через українсько-російський кордон жителів прикордонних районів РФ у місцевих пунктах пропуску", - розповів помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян на брифінгу в четвер.

За його словами, прикордонконтроль і пропуск через кордон цієї категорії осіб здійснюватиметься в міжнародних і міждержавних пунктах пропуску за паспортними документами для виїзду за кордон.

"Внутрішні паспорти громадян РФ і свідоцтва про народження для дітей до 14 років для в'їзду до України діяти не будуть", - пояснив він, додавши, що перебування росіян - жителів прикордонних районів буде обмежено 90 днями протягом 180 від дати першого в'їзду.

Таким чином, за його словами, з 16 березня такі категорії громадян РФ перетинатимуть кордон України на загальних підставах.

О.Слободян поінформував, що на сьогодні на ділянці кордону з РФ діє 31 пункт пропуску, з яких 14 - міжнародні, 10 - міждержавні та 7 - місцеві.

"Після 16 березня робота цих семи місцевих пунктів пропуску для громадян РФ припиняється. Тобто громадяни РФ не зможуть в'їжджати в Україну через ці місцеві пункти пропуску, проте громадяни України, які проживають у прикордонних районах, зможуть в'їжджати на територію РФ через ці сім пунктів пропуску, оскільки РФ наразі ніяк не обмежувала руху наших громадян", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про тенденцію пасажиропотоку громадян РФ в Україну, О.Слободян сказав: "У результаті тих законодавчих ініціатив, які були ухвалені останнім часом, що посилюють та систематизують рух громадян РФ через кордон, ми не спостерігаємо суттєвого зменшення пасажиропотоку громадян РФ в Україну".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Слуга народу" планує провести Раду коаліції з прем'єром 6 жовтня

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

Нардеп Мережко: Попри перемогу популістів на парламентських виборах у Чехії, підтримка України збережеться

Планується зустріч Зеленського з фракцією "Слуга народу" - джерело

РФ навмисне відключила е/е на ЗАЕС для реалізації планів під’єднання до своєї енергосистеми – Сибіга

Кабмін перенаправив 143,1 млн грн на організаційне і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Ради

Голова євроінтеграційного комітету пропонує об’єднати два законопроєкти щодо адаптації українського права до норм ЄС

Військові та їх родини з Києва отримають від 1,2 до 2,5 тис грн до Дня захисників - розпорядження

"Євросолідарність" ініціює переспрямування 200 млрд грн на потреби ЗСУ в проєкті держбюджету-2026, повідомив Порошенко

Україні слід припинити гратися з проросійськими силами — нардеп Сірко про уроки виборів у Молдові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА