Інтерфакс-Україна
13:04 11.03.2015

Правозахисники пропонують змінити постанову про видачу довідок про взяття на облік тимчасових переселенців

2 хв читати
Правозахисники пропонують змінити постанову про видачу довідок про взяття на облік тимчасових переселенців

Правозахисники вважають дискримінаційною урядову постанову №79 про оформлення та видачу довідок про взяття на облік тимчасово переміщених осіб та пропонують її змінити.

"У цій постанові багато дискримінаційних положень стосовно внутрішньо переміщених осіб", - сказав директор адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, ця постанова передбачає нереальний термін реєстрації внутрішньо переміщених осіб - десять днів, що призводитиме до втрати дії довідки внутрішньо переміщеної особи. На думку правозахисника, така перешкода є штучною і введена для скорочення обсягів допомоги людям, які її потребують.

Б.Захаров також зауважив, що, згідно з постановою, довідка переселенця втрачає дію без штампу міграційної служби України, що прив'язує процес реєстрації до інституту прописки. Правозахисник зазначає, що ця норма суперечить Конституції України, міжнародним нормам і законодавству України.

"Постанову необхідно негайно змінити", - наголосив Б.Захаров.

На думку правозахисників, необхідно збільшити терміни реєстрації місця проживання переселенців й усунути всі дискримінаційні положення.

За словами координатора правового напряму громадської ініціативи "Схід SOS" Олександри Дворецької, цією постановою встановлюється додатковий контроль за переселенцями з боку Державної міграційної служби України. О.Дворецька наголосила, що Кабмін у своїй логіці контролю за переселенцями фактично прирівнює їх до осіб, які перебувають під адміністративним наглядом після звільнення з місць позбавлення волі.

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року стосується оформлення та видачі довідок про взяття на облік осіб, які переміщаються з тимчасово окупованих територій України або з районів проведення АТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА