Інтерфакс-Україна
15:58 17.03.2015

НАБУ виступає за швидке скасування введеного з 13 березня 1,5% військового збору з валютних операцій

3 хв читати
НАБУ виступає за швидке скасування введеного з 13 березня 1,5% військового збору з валютних операцій

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) повідомляє про досягнення домовленості про швидке скасування нового податку на операції з валютою у вигляді 1,5-відсоткового військового збору, введеного поправками до Податкового кодексу від 2 березня, що набуло чинності 13 березня.

"Зміни, внесені цим законом у частині введення оподаткування військовим збором прибутків фізичних осіб по операціях з валютними цінностями, спричинили обурення банківської спільноти", - зазначає НАБУ.

Асоціація зазначає, що надіслала листа на адресу НБУ і Міністерства фінансів, а 16 березня її представники взяли участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань митної і податкової політики для врегулювання цієї проблеми.

"За результатами засідання вдалося обстояти позицію банківської спільноти щодо виключення посилання на підпункт 165.1.51 у нормі підпункту 16(1), таким чином скасувати оподаткування військовим збором прибутків фізичних осіб по операціях з валютними цінностями", - повідомляє НАБУ.

Асоціація уточнює, що учасники засідання вирішили 18 березня розглянути відповідний законопроект, плануючи винести його на розгляд Верховної Ради до кінця поточного тижня.

У свою чергу Нацбанк повідомив, що це питання обговорювалося на зустрічі з банкірами 16 березня, на яку було запрошено директора департаменту податкової та митної політики й методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Миколу Чемерука.

"За його словами, Мінфін із метою врегулювання цього питання проводить консультації з представниками НБУ, Державної фіскальної служби та банків; найближчим часом будуть надані детальні роз'яснення учасникам ринку. Зараз зрозуміло, що податковий збір не поширюватиметься на увесь перелік банківських операцій, які можна вважати валютообмінними", - повідомив Нацбанк за підсумками зустрічі.

У Мінфіні зазначили, що розуміють проблематику, яка виникла для банківської спільноти через стягування військового збору з операцій з валютними цінностями, але наголошують, що в змінах до Податкового кодексу, підготовлених фінансовим відомством і поданих на розгляд до Верховної Ради, не було норм оподаткування пасивних прибутків і операцій з валютними цінностями.

"З метою врегулювання цього питання Міністерство фінансів України разом з представниками Національного банку України, Державної фіскальної служби, керівництвом Верховної Ради та профільного Комітету ВР з питань банківської діяльності відпрацьовує шляхи вирішення цього питання в найкоротші терміни", - сказано в повідомленні Мінфіну.

ДФС підтвердила, що питання стягування військового збору з валютних операцій обговорювали на нараді в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики 16 березня.

"За результатами обговорення учасники наради дійшли загального висновку про необхідність внесення таких змін до Податкового кодексу України найближчим часом", - зазначено в повідомленні ДФС.

Інформоване джерело пояснило агентству, що цю норму додала до закону № 211-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України" лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко з голосу. Документ приймали терміново у рамках пакета, який дава змогу Україні розраховувати на отримання нового кредиту МВФ на $17,5 млрд, тому цю норму не опрацювали докладно.

Водночас досі відкритим є питання сплати 1,5% збору з усіх операцій, зокрема карткових, до внесення правок у документ, стверджує співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, цей закон передбачає, що з 13 березня усі прибутки від операцій з валютними цінностями (окрім цінних паперів), пов'язані з переходом права власності на такі валютні цінності, обкладаються військовим збором за ставкою 1,5%, хоча в країні вже існує пенсійний збір з операцій з купівлі готівкової валюти, який від початку 2015 року було збільшено вчетверо - до 2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА