Інтерфакс-Україна
18:40 19.03.2015

ВР уточнила механізм створення Національної суспільної телерадіокомпанії України

2 хв читати
ВР уточнила механізм створення Національної суспільної телерадіокомпанії України

Верховна Рада України ухвалила закон, що уточнює механізм створення суспільного телебачення та радіомовлення.

За закон про внесення змін до деяких законів щодо суспільного телебачення та радіомовлення в четвер проголосували 256 народних депутатів.

Закон уточнює положення законодавства в частині визначення механізму створення Національної суспільної телерадіокомпанії України, її організаційно-правові форми, джерела фінансування, умови оплати праці співробітників.

Ухвалений закон передбачає, що суспільне телебачення і радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", 100% акцій якого належить державі.

НСТУ створюється на базі Національної телекомпанії України, а також Національної радіокомпанії України, Державної ТРК "Культура", обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії "Крим", державних організацій "Київська державна регіональна ТРК", "Севастопольська регіональна державна ТРК", "Новгород-Сіверська регіональна державна ТРК "Сіверська", "Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія "Криворіжжя", Української студії телевізійних фільмів "Укртелефільм", що реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар з трибуни парламенту зазначила: "ОДТРК (обласні державні телерадіокомпанії - ІФ) залишаються, але виходять із-під контролю місцевої влади. Їх буде реформовано".

Створення НСТУ здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.

"НСТУ є об'єктом загальнодержавного значення. Відчуження, передача (крім короткострокової оренди), приватизація нерухомого майна, об'єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також акцій, що належать державі в статутному капіталі НСТУ, забороняється", - зазначено в ухваленому законі.

Закон визначає положення, які мають бути відображені в статуті суспільної телерадіокомпанії.

Крім того, закон визначає, що наглядова рада НСТУ обирає на конкурсній основі на чотири роки голову правління НСТУ і за його поданням - членів правління, а також укладає з ними контракти.

Ухвалений закон передбачає, що до наглядової ради входять вісім представників, яких обирають депутатські фракції та групи Верховної Ради поточного скликання, і дев’ять членів, обраних громадськими об'єднаннями та асоціаціями.

Ухвалені зміни до законодавства дозволяють фінансування НСТУ за рахунок абонентської плати.

Крім того, закон передбачає: "НСТУ здійснює мовлення не менше ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі (суспільно-політичному та культурно-освітньому), на регіональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі та не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному)".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА