14:51 16.04.2015

Президент призначив головою Антикорупційного бюро юриста Ситника

2 хв читати
Президент призначив головою Антикорупційного бюро юриста Ситника

Президент України Петро Порошенко призначив директором Національного антикорупційного бюро 35-річного юриста Артема Ситника.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", подання голови бюро відбулося в Адміністрації президента в четвер.

"Я прийняв рішення і підписав указ про призначення на посаду директора Антикорупційного бюро Артема Ситника", - повідомив президент під час представлення.

Як повідомлялося, конкурсна комісія 7 квітня затвердила кандидатури юристів А. Ситника і Миколи Сірого для подання президентові України П. Порошенку на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.

14 квітня П. Порошенко на зустрічі з фіналістами конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро заявив, що найближчим часом ухвалить рішення щодо кандидатур на цю посаду.

Згідно із законом, Національне антикорупційне бюро - державний правоохоронний орган, що здійснюватиме протидію корупційним правопорушенням, скоєним вищими посадовими особами і становлять загрозу національній безпеці України.

Згідно із законом виключено незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Національного бюро.

У структурі Бюро буде близько 700 осіб, зокрема не більше 200 керівників, до складу яких входитимуть інформаційно-аналітичні, оперативно-розшукові та оперативно-технічні, слідчі підрозділи. До переліку їхніх завдань входитиме виявлення майна, яке може бути предметом конфіскації.

Крім того, передбачено створення підрозділів швидкого реагування, гарантування безпеки учасників кримінального судочинства, представництва інтересів в іноземних юрисдикційних органах, експертні, фінансові, кадрові та інші підрозділи.

Для обрання голови Бюро була створена конкурсна комісія у складі 9-ти осіб, яку очолив Рефат Чубаров, секретарем комісії був обраний відомий український правозахисник Євген Захаров.

Комісія працювала три місяці, і в кінцевому підсумку запропонувала президенту України дві кандидатури - А. Ситника та М.Сірого.

А. Ситник, 35 років, юрист. Закінчив Національну юридичну академію України ім.Ярослава Мудрого. На початку 2000-х працював помічником прокурора Ленінського району Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області. Звільнився у 2011 році за власним бажанням через незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів".

На початку березня президент підписав ухвалений парламентом у лютому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції".

Згідно із законом, президент призначає директором Антикорупційного бюро одного з трьох претендентів, кандидатури яких були винесені на його розгляд конкурсною комісією. У разі наявності причин для звільнення директора Національного антикорупційного бюро президент або парламент можуть ухвалити рішення про зняття його з посади.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Продовження Євросоюзом санкцій проти РФ свідчить про єдність країн-членів у питанні територіальної цілісності України - Мінгареллі

Норвегія незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України - посол

Приєднання сільських і селищних громад до громад міст облзначення стане поштовхом для розвитку місцевої інфраструктури - Порошенко

У ВР проведуть консультації стосовно механізму виправлення норми закону про ВАКС щодо подання апеляцій - Парубій

Порошенко: Доки я президент, ревізії децентралізації влади в Україні не буде

Гройсман очікує від коаліції кандидатуру міністра у справах ветеранів - Кубів

Київ наполягає на допуску до українських політв'язнів, яких тримають в РФ, представників Червоного Хреста і омбудсмена Денісової - І.Геращенко

Клімкін щодо продовження санкцій ЄС проти РФ: Ми повинні перейти від невизнання до деокупації Криму

ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму

Глава МВС ФРН очікує від саміту ЄС рішень щодо захисту зовнішніх кордонів від нелегалів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА