Інтерфакс-Україна
17:53 17.04.2015

Глава МЗС України не вбачає сенсу в розриві дипвідносин із Росією на цьому етапі

2 хв читати
Глава МЗС України не вбачає сенсу в розриві дипвідносин із Росією на цьому етапі

Розрив дипломатичних відносин України з Росією є недоцільним, оскільки може призвести до ускладнень у переговорному процесі щодо Донбасу і знизить можливість захисту українських громадян у РФ, вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Давайте потеоретизуємо, як це вплине на роботу тристоронньої контактної групи, на просування Мінських домовленостей. Я запевняю: нам підготують кілька "сюрпризів" ... ні, це неправильне слово, але таких речей, які дуже ускладнять цю роботу", - сказав П. Клімкін в інтерв'ю "Європейської правді".

За його словами, російська агресія відрізняється тим, що Росія провадить проти України гібридну війну, намагаючись дестабілізувати всю країну через Донбас. "І в цій новій ситуації ми маємо знайти нові способи її вирішення. І це не завжди такі символічні та емоційні кроки, як розрив дипломатичних відносин", - додав П. Клімкін.

Крім того, нагадав міністр, у Росії проживають мільйони українців, яким треба допомагати. "Я навіть не наводжу приклад Наді Савченко", - нагадав міністр.

Що стосується участі в СНД, то Україна не бере участі в його роботі на політичному рівні: "ні президент, ні прем'єр, ні я ніколи ніяких таких заходів не відвідуємо". Водночас Україна досі бере участь у кількох угодах у рамках СНД, які визначають пенсійне забезпечення, призначення дипломів тощо.

"Я згоден і завжди сам говорив, що СНД - це політичний клуб, радянська спадщина. Але якщо ми вийдемо зі співдружності зараз, угоди "посиплються", ускладнивши життя тисячам і тисячам людей. Спочатку розберемося, а потім вдаватимемося до подальших кроків", - сказав П. Клімкін.

Крім того, представники України беруть участь у заходах СНД, коли Києву потрібно чогось досягти.

"На останньому заході ми перебили рішення, яке було підготовлено російською стороною, про те, наприклад, яким чином застосовувати роль ОБСЄ, що було однозначно не в наших інтересах. Але оскільки в СНД існує принцип консенсусу, ми його просто зупинили", - нагадав міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА