16:18 22.04.2015

Повідомлення ЄК про претензії до "Газпрому" є початком тривалої процедури - єврокомісар

2 хв читати
Повідомлення ЄК про претензії до "Газпрому" є початком тривалої процедури - єврокомісар

Спрямування повідомлення Єврокомісії про претензії до "Газпрому" - це перший етап доволі тривалої процедури, заявила у Брюсселі член ЄК з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

"Те, що зроблено сьогодні, - "Газпрому" надана можливість захищатися, заперечувати", - сказала єврокомісар на прес-конференції в середу.

"Повідомлення про претензії можна кваліфікувати як попередню стадію. Досьє відкрито. Чекаємо відповіді "Газпрому". В нього є 12 тижнів, щоб відповісти нам письмово", - пояснила М.Вестагер.

Вона повідомила, що "Газпром" може також просити усного слухання цього питання, під час якого захищатиме свою позицію.

У Єврокомісії, звісно, чекають відповіді "Газпрому", але також хотіли би вступити в діалог з його керівниками, зазначила єврокомісар.

М.Вестагер коротко виклала передісторію питання, формальна процедура щодо якої почалася наприкінці літа 2012 року.

За її словами, в Єврокомісії встановили, що "Газпром" використав на єдиному ринку ЄС стратегію, за якою застосовував у своїх угодах територіальні обмеження на постачання газу, виступаючи на цьому ринку в різній манері щодо різних країн.

Єврокомісар вказала на те, що "Газпром" пов'язував низку своїх клієнтів угодами, які не давали змоги реекспортувати газ до інших держав-членів ЄС. Користуючись такою схемою, пояснила, М.Вестагер, "Газпром" виставляв завищені рахунки, не дозволяв газу вільно переміщуватися з однієї країни в іншу, не давав можливості ринку вигідно користуватися цінами.

"Ми бачимо, що "Газпром" виставляє надто високі ціни в п’яти країнах: Естонії, Латвії, Литві, Польщі та Болгарії. У цих угодах ціни на газ прив'язані до цін на нафту", - зазначила член Єврокомісії. При цьому М.Вестагер уточнила, що в повідомленні немає претензії до індексації цін газу за цінами нафти, вона дозволена. Але у цих країнах спосіб її використання "Газпромом" призвів до ситуації неадекватних цін.

У цьому повідомленні зазначено, що "Газпром" використовує домінуюче положення таким чином, що вимагає від своїх клієнтів необгрунтованих зобов'язань у тому, наприклад, що стосується інфраструктур. Єврокомісар навела як приклад ситуації з газопроводами "Ямал-Європа" в Польщі та "Південний потік" у Болгарії.

На завершення М.Вестагер звернула увагу на те, що "справа "Газпрому" не відрізняється надзвичайними ознаками від інших подібних антимонопольних справ.

"Ми бачимо поведінку, яка призвела до зловживання домінуючим положенням у п'яти країнах, що вилилося в неадекватні ціни й незаконну тарифну політику", - сказала член Європейської комісії з питань конкуренції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА