Інтерфакс-Україна
11:39 29.04.2015

У Раді Європи задоволені діями української влади з виправлення порушень прав людини у двох харківських колоніях

2 хв читати
У Раді Європи задоволені діями української влади з виправлення порушень прав людини у двох харківських колоніях

Комітет з питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню Ради Європи вважає, що українській владі вдалося добитися позитивних змін у питанні умов тримання ув'язнених в Олексіївській виправній колонії №25 та Темнівській виправній колонії №100 у Харківській області.

В оприлюдненій у середу доповіді комітету за результатами візиту в Україну у вересні 2014 року зазначено, що в цих пенітенціарних закладах були серйозні проблеми в питаннях поганого поводження з ув'язненими.

Так, було відзначено такі види поганого поводження і катувань, як інтенсивне побиття, зґвалтування з використанням палиць, використання гамівних сорочок і стискання живота мотузяними петлями до дефекації ув'язнених, обливання водою під тиском із пожежних кранів.

"Викликає занепокоєння, що в деяких випадках фізичне погане поводження було, за твердженнями, здійснене вищими представниками персоналу", - зазначено в доповіді.

Представники Комітету із запобігання катуванням дійшли висновку, що в колоніях створено атмосферу страху, яка проявляється, зокрема, у відмові деяким ув'язненим спілкуватися з європейськими експертами.

У закладах відзначено наявність "відповідальних ув'язнених", яким надано права стежити за іншими ув'язненими, здійснювати обшуки та інформувати про все тюремне начальство (наприклад, про зміст телефонних розмов).

Водночас у документі зазначено, що на початку 2015 року директорів колоній №25 та №100 було звільнено і замість них призначено нових, а в січні 2015 року було розпочато два розслідування за обвинуваченнями в поганому ставленні до ув'язнених у колонії №100, результати наразі невідомі.

Оцінюючи тримання під вартою засуджених до довічного ув'язнення, комітет зазначив, що тепер такі ув'язнені мають однакові права на відвідування (одне короткострокове - раз на місяць, одне довгострокове - раз на три місяці), а персонал колоній відмовився від використання спеціальних собак під час їх супроводу. Водночас було зазначено, що довічно ув'язнені, як і раніше, мають залишатися у своїх камерах протягом 23 годин на день, а у разі виходу з камер на них одягають наручники.

"На основі наявної інформації комітет дійшов висновку, що сторінку перевернуто, і рішучі дії, яких вживає відповідна влада, спрямовані на боротьбу з феноменом поганого поводження та залякування ув'язнених у колоніях", - написано в доповіді.

ОСТАННЄ

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА