Інтерфакс-Україна
14:37 29.04.2015

Кабмін пропонує запровадити держгарантії для накопичувальних пенсій

2 хв читати
Кабмін пропонує запровадити держгарантії для накопичувальних пенсій

Кабінет Міністрів пропонує в новому законопроекті про пенсійну реформу запровадити державні гарантії для накопичувальних пенсій, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Наш законопроект передбачає гарантії держави щодо накопичувальної системи, тобто кожен, хто виплачує додатковий внесок і накопичує собі гроші на старість, отримає 100-відсоткову державну гарантію. Ці кошти не лише будуть збережені, а й будуть примножені, тому що стануть ще одним чинником розвитку української економіки та вкладатимуться безпосередньо в українську економіку, створення нових робочих місць", - сказав він на засіданні Кабінету Міністрів у середу.

Прем'єр зауважив, що на сьогоднішньому засіданні Кабміну необхідно схвалити проект про пенсійну реформу та передати його до Верховної Ради на розгляд.

Міністр соціальної політики Павло Розенко представив цей законопроект на засіданні Кабміну. Він пояснив, що пенсійна система складатиметься з трьох частин: солідарної, накопичувальної та недержавної.

Законопроект передбачає скасування спеціальних пенсій народним депутатам, прокурорам та іншим чиновникам - їм пенсію нараховуватимуть на загальних підставах.

"Ми припиняємо практику поділу українців на сорти", - сказав П.Розенко, додавши, що цю норму пропонується запровадити з 1 січня 2016 р.

П.Розенко зазначив, що накопичувальну пенсію пропонується запустити з 1 січня 2017 р. Вона буде обов'язковою для громадян до 35 років, із 35 до 55 років - добровільною. Відсоток внеску з накопичувальної пенсії зростатиме з 2% у 2017 році - до 7% у 2022 році.

Крім того, гроші накопичувальної пенсійної системи планується інвестувати в економіку, як це відбувається, зокрема, в європейських країнах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА