Інтерфакс-Україна
14:16 14.05.2015

ВР надала банкам право пропонувати термінові депозити без можливості дострокового зняття

2 хв читати
ВР надала банкам право пропонувати термінові депозити без можливості дострокового зняття

Верховна Рада ухвалила закон про умови повернення строкових депозитів (законопроект №1195), який дає банкам право пропонувати строкові депозити без можливості їх дострокового зняття.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за цей документ проголосували 243 депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Голова профільного комітету і автор законопроекту Павло Різаненко пояснив, що документ ділить депозити на термінові та невідкладні з можливістю дострокового повернення, а також залишає депозити до запитання.

Документ, серед іншого, вносить зміни до Цивільного кодексу, передбачаючи, що за договором банківського строкового вкладу, банк зобов'язаний видати його і нараховані за ним проценти із завершенням строку, визначеного в договорі банківського вкладу.

Ухвалення цього законопроекту у першому читанні на початку квітня цього року підтримали комерційні банки та НБУ, які неодноразово скаржилися, що чинна законодавча база практично прирівнює строкові вклади до вкладів до запитання, знижуючи стабільність банківської системи в кризу, аналогічну нинішній.

Як повідомив НБУ на своїй сторінці у Facebook, закріплення на законодавчому рівні реальної терміновість депозитів фізичних осіб надасть банкам у перспективі сформувати надійну ресурсну базу для середньо - і довгострокового кредитування економіки, а також зменшити процентні ставки за кредитами. За оцінками регулятора, закон також надасть можливість знизити ризики банківської системи в результаті ефективнішого управління ліквідністю.

"...Проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності та неплатоспроможності банків. Це виникає через паніку клієнтів банків, які поспішають забрати свої вклади. При цьому банки намагаються покрити дефіцит ресурсів борговими методом - за рахунок рефінансування, і великий тягар лягає на Національний банк України", - зазначає регулятор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

"Єропейська солідарність" наполягає на зустрічі з міністрами - учасниками переговорів зі США щодо угоди про корисні копалини - Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА