Інтерфакс-Україна
14:16 14.05.2015

ВР надала банкам право пропонувати термінові депозити без можливості дострокового зняття

2 хв читати
ВР надала банкам право пропонувати термінові депозити без можливості дострокового зняття

Верховна Рада ухвалила закон про умови повернення строкових депозитів (законопроект №1195), який дає банкам право пропонувати строкові депозити без можливості їх дострокового зняття.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за цей документ проголосували 243 депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Голова профільного комітету і автор законопроекту Павло Різаненко пояснив, що документ ділить депозити на термінові та невідкладні з можливістю дострокового повернення, а також залишає депозити до запитання.

Документ, серед іншого, вносить зміни до Цивільного кодексу, передбачаючи, що за договором банківського строкового вкладу, банк зобов'язаний видати його і нараховані за ним проценти із завершенням строку, визначеного в договорі банківського вкладу.

Ухвалення цього законопроекту у першому читанні на початку квітня цього року підтримали комерційні банки та НБУ, які неодноразово скаржилися, що чинна законодавча база практично прирівнює строкові вклади до вкладів до запитання, знижуючи стабільність банківської системи в кризу, аналогічну нинішній.

Як повідомив НБУ на своїй сторінці у Facebook, закріплення на законодавчому рівні реальної терміновість депозитів фізичних осіб надасть банкам у перспективі сформувати надійну ресурсну базу для середньо - і довгострокового кредитування економіки, а також зменшити процентні ставки за кредитами. За оцінками регулятора, закон також надасть можливість знизити ризики банківської системи в результаті ефективнішого управління ліквідністю.

"...Проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності та неплатоспроможності банків. Це виникає через паніку клієнтів банків, які поспішають забрати свої вклади. При цьому банки намагаються покрити дефіцит ресурсів борговими методом - за рахунок рефінансування, і великий тягар лягає на Національний банк України", - зазначає регулятор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА