15:03 14.05.2015

Фармкомпанія "Біофарма" має намір призупинити виробництво препаратів крові

3 хв читати

Компанія з іноземними інвестиціями ПРАТ "Біофарма" має намір протягом семи днів зупинити виробництво лікарських препаратів через неможливість отримати дозвіл уряду на експорт вже вироблених препаратів крові за укладеними контрактами.

Про це на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" повідомив голова правління ПРАТ "Біофарма" Олександр Маковський.

"Протягом семи днів я буду змушений зупиняти виробництво. Я буду змушений утилізувати препарати на суму $4 млн, я буду змушений пояснювати партнерам, які вимагають виконання договорів та забезпечення поставок по тендерам, які вони виграли. Ми втрачаємо свою репутацію і як "Біофарма", Україна. Таким чином, ми можемо назавжди втратити ці ринки", - сказав він.

За словами О. Маковського, йдеться про контракти на поставку препаратів крові на загальну суму $7 млн до Монголії, В'єтнаму, Азербайджану, Казахстану та Білорусі.

"Переважно, це договори із держзакупівель", - наголосив він.

О. Маковський уточнив, що для здійснення постачань за цими контрактами "Біофарма" має отримати спеціальний дозвіл, що підписує віце-прем'єр-міністр, відповідальний за охорону здоров'я.

"Для цих експортних поставок у нас немає жодного документа, які надає Кабмін – дозвіл на експорт препаратів крові за межі України. Технічних питань щодо підготовки немає. МОЗ виконав всю необхідну роботу, служба віце-прем'єра, який курирує МОЗ - В'ячеслава Кириленка, відповідає, що всі технічні документи і папери готові, але ми не отримуємо звідти відповіді протягом дев'яти місяців, хоча протягом шести років ми завжди до початку року вже мали такий дозвіл на поточний рік", - сказав він.

За словами О. Маковського, штрафні санкції за невиконання контрактів можуть становити понад $1,5 млн.

Голова правління ПРАТ зазначив, що "в Україні використовувати цю готову продукцію не можна, оскільки вона зареєстрована не для України". Крім того, за словами О. Маковського, в Україні є достатня кількість препаратів крові.

Він також уточнив, що препарати крові становлять близько 80% загального обсягу експортної продукції підприємства, при цьому експорт займає близько 50% в загальному обсязі виробництва.

Як повідомлялося, фармацевтична компанія ПРАТ "Біофарма" (Київ) в 2014 році зменшила розмір чистого прибутку на 9,91% порівняно з 2013 роком - до 25,801 млн грн.

"Біофарма" займається виробництвом понад 20 імунобіологічних препаратів з донорської крові, а також випуском препаратів, отриманих за технологією рекомбінантних ДНК і пробіотиків.

100% акцій компанії належить компанії Niobera Investments Limited (Кіпр). Акції компанії у 2012 році придбали голландський банк розвитку FMO та інвестиційний фонд Emerging Europe Growth Fund II (EEGF II) під управлінням Horizon Capital.

У 2014 році "Біофарма" побудувала фармацевтичний завод у Білій Церкві (Київська обл.). Інвестиції в будівництво становили $42млн.

"Біофарма" входить до десятки найбільших українських виробників лікарських препаратів і займається виробництвом понад 20 імунобіологічних препаратів з донорської крові, а також випуском препаратів, отриманих за технологією рекомбінантних ДНК і пробіотиків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС Азербайджану висловило протест ЄС через зустріч спецпредставника Євросоюзу з міністром закордонних справ НКР

Росія внесла до "чорного списку" вісім американських чиновників і діячів

Байден вважає, що Путіну було б вигідно провести з ним саміт

Меркель, Макрон та Зеленський закликали РФ відвести війська від кордону з Україною - заява

Зеленський підтримує бажання Байдена зустрітися з Путіним

Зеленський хоче налагодити особисті контакти з новим керівництвом Італії, запросив політиків відвідати Донбас

Меркель у п'ятницю проведе переговори з Макроном і Зеленським

Пєсков не прокоментував слова Зеленського про бажання поговорити з Путіним

З'їзд компартії на Кубі відбувається на тлі можливого відходу від справ Рауля Кастро - ЗМІ

ОПЗЖ зібрала необхідну кількість підписів депутатів для проведення позачергового засідання - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА