Інтерфакс-Україна
13:08 16.05.2015

Керівники України заявляють про незмінність європейського курсу країни

2 хв читати
Керівники України заявляють про незмінність європейського курсу країни

Лідери України привітали українців з Днем Європи і відзначили незмінність європейського курсу країни.

"У листопаді 2013 року по всій країні наші співгромадяни вийшли з гаслами "Україна - це Європа". Так почалася нова епоха нашої історії - так почалася Революція гідності. За щире бажання бути частиною об'єднаної сім'ї європейських народів нам довелося сплатити надвисоку ціну", - йдеться у зверненні прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, опублікованому на сайті уряду.

Він наголосив, що європейський прогрес України "намагалися і намагаються зупинити", але українці продовжують свій шлях, незважаючи на всі перешкоди і втрати. "Наша міць і самопожертва, наше сильне прагнення до правди і свободи прорвали завали брехні і викликали хвилю солідарності з Україною у Європі і по всьому світу", - додав прем'єр.

А. Яценюк висловив впевненість у правильності вибору українців. "На цьому шляху нам вкрай важливо бути зосередженими, стійкими, максимально дисциплінованими і головне - беззастережно згуртованими. І тоді Україні бути серед кращих країн Європи", - переконаний глава уряду.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман також привітав українців з Днем Європи. "Україна - велика європейська держава, яке завжди було, є і буде частиною європейського політичного, економічного і культурного простору. І в минулому році, під час Революції гідності, світ побачив, що європейський вибір - це не просто гасло, а справжній вибір українців, за який вони готові боротися. Ми довели, що Україна є демократичною державою, і наш вибір є істинним і усвідомленим - дійсно вистражданим", - йдеться у зверненні спікера парламенту.

В. Гройсман подякував усім українцям, які щодня "крок за кроком наближають нас до європейської сім'ї", а також висловив подяку європейцям за політичну, економічну, фінансову і моральну допомогу для України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов висловив думку, що Європа починається насамперед з поваги до себе і до всього навколишнього. "Сьогодні День Європи. Європа починається не з географії, а з чистих під'їздів, з поваги до себе і до оточуючих. Зміцнюючи себе, ми змінимо країну", - написав О. Турчинов в мікроблозі в "Твіттері".

За його словами, еволюція країни залежить від зміни поведінки кожного. "Європа починається з чистих під'їздів, з небажання кидати сміття собі під ноги, з розуміння відповідальності за ліс, який ти залишаєш чистим, щоб повернутися туди знову", – зазначив секретар РНБО.

О. Турчинов вказав на необхідність втілення в життя гасла "Україна – це Європа".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Європейська Солідарність" закликала спікера Ради негайно обговорити ситуацію на фронті на погоджувальній раді - співголова фракції

Міністр закордонних справ Чехії: На майбутніх парламентських виборах чеська нація проголосує за українську

Віртуальна зустріч коаліції охочих пройде в середу

Раді пропонують внести зміни до Виборчого кодексу щодо оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Саміт Трампа і Путіна в п’ятницю має призвести до припинення вогню – глава МЗС Франції

Туск: нагнітання напруги у стосунках України та Польщі – це путінський сценарій

Глава МЗС Чехії Липавський нагороджений медаллю "За підтримку України та дипломатичні зусилля"

Орбан про заяву ЄС: вказівки з "лави суддів" можуть погіршити ситуацію на зустрічі Трампа з Путіним

Путін використає зустріч з Трампом у власних інтересах - голова комітету Ради з питань зовнішньої політики

Маркарова: Ми впевнені, що США виходитимуть з позиції сили і це дозволить зупинити агресію Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА