Інтерфакс-Україна
13:32 18.05.2015

В ЄС засмучені забороною в Криму жалобних заходів у зв'язку з роковинами депортації кримських татар

1 хв читати
В ЄС засмучені забороною в Криму жалобних заходів у зв'язку з роковинами депортації кримських татар

В Європейському Союзі заявляють, що депортація кримських татар 71 рік тому стала трагічною віхою в їхній історії.

"У ці роковини сумно спостерігати заборону на громадські заходи пам'яті в Сімферополі", - йдеться в заяві прес-секретаря верховного представника ЄС із питань спільної зовнішньої політики безпеки Федеріки Могеріні, поширеній у понеділок.

У документі наголошується, що цей приклад став останнім у черзі інших прикладів обмежень та залякувань стосовно кримських татар.

"ЄС постійно відзначав свою стурбованість погіршенням ситуації з правами людини на півострові з моменту нелегальної анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році, зокрема правами національних меншин", - написано в заяві.

При цьому в документі зазначено, що права свободи пересування, свободи слова та ЗМІ мають дотримуватися на всій території України, а міжнародні правозахисники мають отримати вільний доступ до всієї території України, зокрема в Криму та Севастополі.

ОСТАННЄ

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

Глава МЗС Словаччини: важливо, щоб зусилля щодо мирних переговорів тривали

Генсек НАТО хоче бачити саміт в Гаазі успішним і не коментує можливість його скорочення у часі через Трампа

Кабмін пропонує погодити припинення дії, вихід та денонсацію 8 міжнародних договорів з РФ, Білоруссю та в рамках СНД

В "Євросолідарності" заявили про блокування участі Порошенка у ПА НАТО

Україні потрібна професійна дипломатія - Герасимов

Спроба Зеленського схилити Трампа на свій бік провалюється

В "Євросолідарності" застерігають від двосторонніх перемовин з РФ за результатами розмови Трампа з Путіним

Нардеп Сірко: Трамп фактично відмовився від України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА