Інтерфакс-Україна
15:41 19.05.2015

Київ направив ноту протесту Москві у зв'язку з участю російських військових у конфлікті на Донбасі - МЗС

2 хв читати
Київ направив ноту протесту Москві у зв'язку з участю російських військових у конфлікті на Донбасі - МЗС

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту російській стороні у зв'язку з участю російських військовослужбовців у конфлікті на сході України (на підставі затримання двох російських військових поблизу м. Щастя Луганської області).

"Сьогодні на адресу МЗС РФ було направлено офіційну ноту протесту, оскільки затримання цих двох військовослужбовців – Єрофєєва та Александрова – є наочним доказом усіх тих порушень міжнародного права, які відбуваються з боку РФ у контексті її агресії проти України", - сказав посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на брифінгу в Києві у вівторок.

Він додав, що перебування російських військовослужбовців на території України та їхня участь у бойових зіткненнях з українськими силами АТО ставить під сумнів наміри РФ стосовно добросовісної імплементації Мінських домовленостей.

"Це є вже не просто аргументом, а доконаним фактом, що російські війська є на території України. І ми очікуємо адекватних та аргументованих пояснень із боку РФ, як це сталося, що наші російські колеги продовжують наполягати, вводячи в оману міжнародну спільноту і своїх громадян, що російських військ тут немає", - заявив Д.Кулеба.

Дипломат повідомив, що до затриманих російських військовослужбовців отримають доступ представники Міжнародного комітету Червоного Хреста. "Для нас ця ситуація принципова для того, щоб продемонструвати світу, зокрема і російським громадянам, те, що хоч би що відбувалося, хоч би яким був конфлікт, ми залишаємося відданими міжнародним зобов'язанням і простому людському ставленню до тих, хто потрапляє в рамки нашої юрисдикції", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА