18:01 29.05.2015

У Верховній Раді зареєстровано вже три законопроекти про місцеві вибори, що передбачають введення відкритих партійних списків

2 хв читати
У Верховній Раді зареєстровано вже три законопроекти про місцеві вибори, що передбачають введення відкритих партійних списків

У Верховній Раді зареєстровано вже три законопроекти про місцеві вибори.

Зокрема, законопроект 18-ти депутатів трьох фракцій ("Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" і "Самопоміч"), серед яких зокрема, перший віце-спікер Андрій Парубій, передбачає проведення виборів депутатів місцевих рад міст із кількістю виборців понад 90 тис за пропорційною системою з відкритими списками

Вибори депутатів обласних рад, міської ради Києва, а також міськрад обласних центрів та інших міст з кількістю виборців понад 90 тис осіб запропоновано проводити за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Право висування кандидатів мають лише місцеві партійні організації, самовисування не передбачено.

Кожна партійна організація висуватиме два типи списків у багатомандатних округах і в єдиному багатомандатному окрузі на території відповідного населеного пункту. Виборець матиме право проголосувати за список кандидатів в єдиному багатомандатному окрузі або за конкретного депутата в такому списку.

З метою зменшення розміру бюлетеня виборець вписуватиме в нього номер або список, який він підтримує, або конкретного кандидата в списку, і тоді цей голос також зараховуватиметься і на підтримку списку загалом. З порядковими номерами списків і внесених до них кандидатів виборець зможе ознайомитися в кабінці для голосування.

Вибори депутатів сільських, селищних, районних у містах кількістю виборців не більше 90 тис і районних рад запропоновано проводити за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних округах. У кожному з таких округів може бути обрано від 2-х до 4-х депутатів. Обраними вважаються кандидати, які отримали найбільшу кількість голосів виборців. Передбачена можливість висування кандидатів у депутати як від партійних організацій, так і шляхом самовисування.

Законопроект передбачає введення виборів у два тури міських голів з кількістю виборців понад 90 тис чоловік.

Законопроект Миколи Федорука пропонує проводити вибори депутатів місцевих рад міст із кількістю виборців понад 300 тис за пропорційною системою з відкритими списками, а менше 300 тис. – за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Законопроект п'яти народних депутатів із фракцій "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" і "Радикальна партія Олега Ляшка" також передбачає вибори депутатів місцевих рад населених пунктів з кількістю виборців понад 90 тис за пропорційною системою з відкритими списками, менше 90 тис – за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА