Інтерфакс-Україна
13:52 18.06.2015

ВР ухвалила закони, що входять до програми МВФ про посилення незалежності НБУ

2 хв читати
ВР ухвалила закони, що входять до програми МВФ про посилення незалежності НБУ

Верховна Рада в четвер ухвалила поправки до закону про Національний банк України (НБУ), Бюджетний кодекс та інші законодавчі акти про зміцнення інституційної бази центрального банку, підвищення ефективності та розбудови його інфраструктури (законопроекти №2742 і №2743), що є однією з умов виділення країні другого транша кредиту за програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Закони підтримали 232-234 депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко вніс до парламенту зазначені законопроекти наприкінці квітня. Тоді наголошувалося, що прийняття поправок до закону про НБУ є одним зі структурних маяків схваленої в березні цього року програми співробітництва України з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF. Передбачалося, що це одна з умов отримання другого транша, її буде виконано до кінця квітня.

Згідно з програмою, поправки до законодавства сконцентровані на чотирьох основних елементах: правлінні і Раді НБУ, автономності Нацбанку, його загальних резервах і розподілі прибутку. Зокрема, правління трансформується у виконавчий комітет, що складається з голови та його заступників. На реформоване правління покладено відповідальність за розробку і реалізацію грошово-кредитної та валютно-курсової політики, а також за регулювання банківської системи.

У частині Ради НБУ посилюються його наглядові повноваження шляхом покладання на неї повної відповідальності за систему внутрішнього контролю та управління ризиками, створення комітету з аудиту.

У сфері автономності Нацбанк підвищується особиста автономія членів Ради НБУ та заступників голови, підтримуючи фінансову автономію центробанку.

Щодо загальних резервів НБУ і розподілу прибутку, правила розподілу прибутку між центробанком і урядом будуть спрямовані на поступове нарощування загальних резервів для досягнення ними рівня 4%, 7% і 10% монетарних зобов'язань наприкінці 2014-го, 2015 і 2016 рр .. відповідно. Крім цього, вносяться зміни до Бюджетного кодексу для запобігання внесення авансового перерахування прибутку Нацбанку в держбюджет.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА