12:27 23.06.2015

Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу - Moody's

2 хв читати
Україна може заощадити $15,3 млрд без списання основного боргу - Moody's

Україна може заощадити $15,3 млрд на виплати за держоблігаціями без списання частини основного боргу, якого домагається уряд у рамках переговорів з міжнародними кредиторами, заявила старший віце-президент рейтингового агентства Moody's Investors Service Крістін Ліндоу.

Провал переговорів, що відбуваються дуже напружено, а також можливе введення мораторію на виплати за зовнішнім боргом матимуть довгострокові негативні наслідки для України як для емітента, сказала вона.

При відмові від виплат за бондами Україна не зможе повернутися на міжнародний ринок капіталу, вважають у Moody's.

Україна намагається реструктурувати держборг на $19 млрд, щоб отримати антикризовий кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ). Переговори зайшли в глухий кут - на думку кредиторів, списання частини номінальної вартості боргу, на якому наполягає уряд України, не є необхідною умовою для МВФ.

"Існує безліч різних способів заощадити $15 млрд і без списання, - сказала К. Ліндоу. - Зниження боргового навантаження можна досягти по-іншому, зокрема, за рахунок значного скорочення купона, тривалої відстрочки".

У понеділок держоблігації України з погашенням у липні 2017 року подорожчали на 1,1 цента, до 47,43 цента за долар номіналу, після того, як Росія підтвердила, що Україна виплатила купон на $75 млн за євробондами на $3 млрд із погашенням у грудні.

У березні 2015 року Moody's знизило кредитний рейтинг України до "Ca" - передостаннього рівня за шкалою, що передбачає, що країна "дуже близька" до дефолту.

За словами К. Ліндоу, рейтингове агентство вважатиме, що Україна перебуває у стані дефолту навіть у разі часткового списання, "оскільки уряд не зможе розплатитися за зобов'язаннями без реструктуризації, яку ми називаємо обміном у стресових умовах (distressed exchange)", або еквівалентом дефолту.

Moody's очікує скорочення ВВП України на 7,5% в 2015 році і на 2% у 2016 році. Між тим МВФ раніше погіршив прогноз спаду в українській економіці з 5,5% до 9% у цьому році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Євроради назвав історичним моментом початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС

Країни Люблінського трикутника покладають на РФ відповідальність за економічну кризу на аграрних ринках

Єрмак і Салліван обговорили підготовку до Саміту НАТО у Вашингтоні

Трамп у разі перемоги на виборах може припинити військову допомогу Україні, якщо вона не піде на мирні переговори з РФ - ЗМІ

РФ намагається переформатувати свідомість молодого покоління в Криму - Чубаров

Китай має намір сприяти мирним переговорам і політичному врегулюванню "української кризи", заявив Сі Цзіньпін

Посли ЄС дійшли консенсусу щодо проєкту Угоди Україна-ЄС про гарантії безпеки - високопоставлений європейський дипломат

Дуда сподівається, що Китай допоможе встановити в Україні мир, що відповідає принципам міжнародного права

Президент Польщі під час візиту до Китаю обговорить питання безпеки в Європі, зокрема війну в Україні

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА