12:08 24.06.2015

Порошенко ветував закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

2 хв читати
Порошенко ветував закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховні Раді відхилити ухвалений 22 травня закон, згідно з яким вводиться до Кримінального процесуального законодавства інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради в середу, закон, підписаний спікером 4 червня, президент України повернув до ВР 19 червня.

Як зазначає глава держави, "як видно з назви закону... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, зокрема шляхом впровадження нового правового інституту в кримінальному процесі - інституту громадського обвинувачення про злочини, визначені статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою", статтею 370 "Провокація підкупу" Кримінального кодексу".

"Проте права, що надаються законом, який надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про здійснення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадського об'єднання), спричиняють ризики порушень Конституції та законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від ухвалення закону", - йдеться, зокрема, в зауваженнях президента.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу, Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення.

"Впровадження до кримінального процесуального законодавства інституту громадського обвинувача та введення інституту кримінального провадження у формі громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь. Тобто, йдеться про дві статті Кримінального кодексу, за якими можуть бути притягнуті до відповідальності лише посадові особи, які перебувають на державній службі", - пояснив автор законопроекту Андрій Кожем’якін, представляючи ініціативу з трибуни парламенту.

Він уточнив, що йдеться про статті 368 та 370 Кримінального кодексу.

А.Кожем’якін пояснив, що громадським обвинувачем може бути фізична або юридична особа - будь-який громадянин України, який безпосередньо є потерпілим від кримінального правопорушення або якому стало відомо про скоєння службового злочину з ознаками корупційних діянь стосовно інших осіб, передбаченого ст. 368 (прийняття пропозиції або неправомірної вигоди посадовосю собою), а також ст. 370.

"Громадський обвинувач користується такими самими правами, що і слідчий та прокурор, і стає повноправним учасником розслідувань кримінального провадження", - зазначив А.Кожем’якін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА