10:49 26.06.2015

Депутати хочуть зобов'язати провайдерів блокувати доступ до незаконних веб-ресурсів на підставі рішення НКРЗІ

2 хв читати
Депутати хочуть зобов'язати провайдерів блокувати доступ до незаконних веб-ресурсів на підставі рішення НКРЗІ

Народні депутати Андрій Кожем’якін, Владислав Бухарєв (фракція ВО "Батьківщина"), Руслан Лук’янчук (фракція "Народний фронт"), Віктор Король і Микола Паламарчук (обоє - фракція "Блоку Петра Порошенка") зареєстрували у Верховній Раді проект закону, що зобов'язує інтернет-провайдерів блокувати доступ до веб-ресурсів, через які здійснюється поширення інформації, що суперечить закону, на підставі рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Відповідний проект закону №2133а про посилення відповідальності за порушення у сфері інформаційної безпеки і боротьби з кіберзлочинністю депутати зареєстрували в парламенті 19 червня.

Законопроект, зокрема, припускає внесення змін до закону "Про телекомунікації", згідно з якими вводиться описана вище норма. Згідно з пропозиціями депутатів поновлюється такий доступ також на основі відповідного рішення у разі видалення незаконної інформації або на підставі судового рішення, яке відміняє у свою чергу рішення про обмеження доступу до ресурсу.

Крім того, провайдерів хочуть зобов'язати надавати на вимогу "уповноваженого органу" інформацію про своїх абонентів і спожиті ними послуги. При цьому про який саме орган йде мова, депутати не вказують.

Законопроект пропонує також розширити повноваження Служби безпеки України. Зокрема, додати до їх функцій контррозвідувальний захист інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, а також захист інформаційного простору країни загалом.

СБУ також пропонують надати право безперешкодно діставати у встановленому законом порядку доступ до інформації, яка обробляється в державних електронних інформаційних ресурсах, інформаційно-телекомунікаційних системах провайдерів, операторів та інших суб'єктів, які обробляють інформацію в електронному вигляді. Як уточнюється, йдеться про інформацію відносно користувача, про тривалість і зміст наданих йому послуг і так далі. На СБУ також хочуть покласти обов'язок захищати інформацію в державних реєстрах і базах даних, зокрема шляхом блокування доступу до відповідних ресурсів.

Депутати також пропонують доповнити закон "Про основи національної безпеки" додавши загрозу використання кіберпростору з терористичною метою і можливість втягувати Україну в збройні конфлікти або протистояння з іншими державами зокрема й через кіберпростір в перелік загроз національним інтересам і національній безпеці України.

Законопроектом пропонується також посилити адміністративну відповідальність громадян за невиконання законних вимог посадовців СБУ. Зокрема таке невиконання пропонується карати штрафом розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів прибутків. За повторне порушення пропонується накладати штраф в розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів прибутків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА