Інтерфакс-Україна
12:07 01.07.2015

Закон про право власності у багатоквартирному будинку набуває чинності 1 липня в Україні

2 хв читати
Закон про право власності у багатоквартирному будинку набуває чинності 1 липня в Україні

Закон №417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", що дозволяє мешканцям, зокрема, передавати усі функції управління багатоквартирним будинком об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), або всі, або частина таких функцій на договірній основі керівникові, набуває чинності з 1 липня 2015 року в Україні.

Закон також встановлює правовий статус ОСББ як непідприємницького товариства, змінює принципи утворення ОСББ і регулює компетенцію зборів співвласників багатоквартирного будинку та їх обов'язків, а також порядок прийняття ними рішень з управління будинком.

Згідно із законом, рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники, яким належать сумарно понад 75% квартир і нежитлових приміщень від загальної площі усіх квартир і приміщень багатоквартирного будинку.

Водночас закон встановлює, що у випадку, якщо одно особа є власником понад 50% загальної площі усіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, рішення приймається кількістю голосів співвласників будинку – у разі голосування за нього понад 75% від загальної кількості співвласників.

При цьому виняток у визначенні відсотка голосів для ухвалення рішення становлять питання визначення керівника й уповноваженого співвласників щодо укладання з ним відповідного договору: рішення вважається прийнятим у випадку голосування за нього понад 50% власників квартир і нежитлових приміщень або загальної кількості співвласників багатоквартирного будинку.

За законом, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і будівлі, що належать до нього, споруди і його прибудинкова територія, зараховано до загального майна багатоквартирного будинку.

Водночас законом вводиться правовий режим права загальної спільної власності або права постійного користування щодо земельної ділянки, на якій розташовано багатоквартирний будинок.

Законом також визначаються особливості здійснення права спільної власності щодо загального майна багатоквартирного будинку: таке майно не може бути розділене між співвласниками.

Як повідомлялося, 8 червня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", ухвалений Верховною Радою 14 травня 2015 року.

За оцінкою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон), цей закон знищує монополію житлово-експлуатаційних організацій (ЖЕО) в частині управління багатоквартирним будинком, оскільки мешканці зможуть самостійно управляти будинком шляхом створення ОСББ або передачі таких функцій керівникові.

При цьому в Мінрегіоні й комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства вважають, що цей закон допоможе мешканцям стати ефективними власниками разом із ОСББ і житлово-будівельними кооперативами (ЖБК).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА