Інтерфакс-Україна
17:28 02.07.2015

Територія України буде поділена на громади, що об'єднуються в райони, з яких складаються регіони, що замінили області, - проект змін до Конституції

2 хв читати
Територія України буде поділена на громади, що об'єднуються в райони, з яких складаються регіони, що замінили області, - проект змін до Конституції

У проекті змін до Конституції України в частині децентралізації пропонується змінити адміністративно-територіальний устрій держави, а особливості Києва, Севастополя - визначати окремими законами.

Згідно з оприлюдненим на сайті Верховної Ради України в четвер текстом проекту закону про внесення змін до Конституції України (№2217а) і супровідними документами, окрім іншого, пропонується змінити статтю 133 Основного закону.

Так, якщо нині система адміністративно-територіального устрою України складається з АР Крим, областей, районів, міст, районів у містах, селищ та сіл, то в проекті змін пропонується, щоб Україна складалася з громад, районів і регіонів (раніше розглядався варіант назви середньої ланки адміністративно-територіального ділення замість районів - повіт - ІФ).

"Територія України поділена на громади. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України. Декілька громад становлять район. Автономна Республіка Крим та області є регіонами України", - йдеться в документі.

Водночас із проекту змін до Конституції України випливає, що, як і говорив президент України Петро Порошенко, статус автономії Криму та Севастополя як окремих адміністративних одиниць зберігся.

Так, на півострові збережеться Верховна Рада Автономної Республіки Крим, що виходить зі статті 150 Конституції України, в якій у повноваженнях Конституційного Суду, як і раніше, залишається оцінка на предмет конституційності "правових актів Верховної Ради АР Крим".

У законодавчій ініціативі зазначено, що якщо до ухвалення цих змін до Конституції міста Київ та Севастополь "мають спеціальний статус, який визначається законами України", то після прийняття проекту змін особливості Києва та Севастополя в системі адміністративно-територіального устрою України визначатимуться окремими законами.

Окрім цього, "порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж, найменування і перейменування громад, районів, областей, а також порядок утворення, найменування і перейменування та віднесення поселень (сіл, селищ, міст) до відповідної категорії визначаються законом", а зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС може відключити 20 російських банків від SWIFT, а граничну ціну на нафту знизити до $45 – ЗМІ

Трамп підписав низку указів щодо розвитку ядерної енергетики та науки в США – Білий дім

Україна хотіла б, аби до зустрічі Зеленського з Путіним долучився Трамп

Відмова РФ від участі у переговорах у Ватикані свідчить про неготовність Москви до миру – нардеп Фріз

"Євросолідарність" зареєструвала законопроєкт про персональну відповідальність членів РНБО за незаконні рішення щодо санкцій

Бажання РФ створити "буферну зону" це крок до нової ескалації - член комітету Ради з питань нацбезбеки

Трамп запропонував ввести мито в 50% на товари з ЄС

Вибори в Україні стануть оптимальним варіантом для підписання мирної угоди - Лавров

МЗС України: Заяви Путіна щодо "буферної зони" доводять наочно, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль

Раді пропонують дозволити нардепам обіймати посади членів Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА