Інтерфакс-Україна
13:03 15.07.2015

ВР ратифікувала угоду з ЄС про відновлення угоди про наукову і технологічну співпрацю

2 хв читати
ВР ратифікувала угоду з ЄС про відновлення угоди про наукову і технологічну співпрацю

Верховна Рада України ратифікувала угоду між Україною і Європейським Союзом про відновлення дії угоди між Україною і ЄС про наукове і технологічне співробітництво.

За відповідний законопроект №0040 на засіданні парламенту в середу в цілому проголосували 255 народних депутатів.

Україна та ЄС підписали цю угоду 3 березня 2015 р. у Брюсселі.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, ратифікація угоди створить сприятливі умови для встановлення партнерських відносин між Україною та ЄС у сфері науки і технологій, створить належні умови для ефективного використання науково-технічного потенціалу сторін і захисту прав інтелектуальної власності.

Як повідомлялося, Україна та ЄС за підсумками саміту Україна-ЄС 4 липня 2002 року підписали двосторонню угоду про наукове і технологічне співробітництво. Документ передбачає взаємний обмін науковцями, спільне виконання наукових проектів, проведення семінарів і конференцій, участь у наукових програмах. Угода також передбачає створення спільного комітету з питань науково-технічного співробітництва для координування заходів, здійснюваних у рамках цього документа.

У січні 2003 року цю угоду, ратифіковану парламентом, підписав президент Леонід Кучма. 11 лютого вона набула чинності.

У серпні того самого року Л.Кучма уповноважив міністра освіти і науки підписати угоду про відновлення дії угоди про наукове і технологічне співробітництво, підписаної в 2002 році. 1 липня 2004 року ВР ратифікувала угоду про відновлення договору з ЄС про наукове і технологічне співробітництво, а також ухвалила закон, що звільняє від ПДВ операції, які реалізуються в рамках цієї угоди.

У липні 2014 року на саміті Україна-ЄС в Гаазі було схвалено план дій із поглиблення наукового і технологічного співробітництва між Україною та ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА