Інтерфакс-Україна
11:09 16.07.2015

ВР відкрилася й одразу пішла на перерву на вимогу фракцій коаліції

2 хв читати
ВР відкрилася й одразу пішла на перерву на вимогу фракцій коаліції

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман відкрив пленарне засідання парламенту й одразу ж повідомив, що на вимогу низки фракцій парламентської коаліції оголошується півгодинна перерва, ймовірно, пов'язана з відсутністю консенсусу в більшості щодо президентського проекту закону щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації.

Відкриваючи пленарне засідання парламенту в четвер вранці, В. Гройсман повідомив, що перерва оголошується на вимогу лідерів фракцій "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч" і "Батьківщина".

Найімовірнішою причиною оголошення перерви є відсутність консенсусу в парламентській коаліції щодо внесеного 15 липня доопрацьованого президентського проекту закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований". Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховній Раді 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплено в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Раніше у фракції "Самопоміч" заявили, що не голосуватимуть навіть за внесення цього проекту закону до порядку денного. Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що його фракція проголосує за включення до порядку денного та направлення на розгляд до Конституційного суду України, однак голосувати за законопроект у редакції від 15 липня фракція не буде.

Перед початком ранкового пленарного засідання перший заступник лідера фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононеко наголосив, що про "особливий статус" Луганської і Донецької областей у "доопрацьованому проекті закону не йдеться і фракція підтримає цю редакцію.

Водночас в "Опозиційному блоці" заявили, що підтримають цю редакцію законопроекту.

Згідно з регламентом Верховної Ради України, парламент більшістю голосів від конституційного складу (226 або більше) включає законопроект до порядку денного сесії.

Крім того, народні депутати приймають постанову про направлення до Конституційного Суду України законопроекту про внесення змін до Основного закону для отримання висновку щодо відповідності законопроекту Конституції країни. Отриманий висновок КС невідкладно буде роздано парламентаріям і направляється президентові України.

Згідно з регламентом Верховної Ради, після цього парламент попередньо схвалює законопроект (у першому читанні) 226-ма голосами. Потім на наступній сесії для остаточного ухвалення закону про внесення змін до Конституції потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА