Інтерфакс-Україна
15:35 21.07.2015

Використання зброї є виключною прерогативою уряду та силових структур - посол США Пайєтт у зв'язку з подіями на Закарпатті

2 хв читати
Використання зброї є виключною прерогативою уряду та силових структур - посол США Пайєтт у зв'язку з подіями на Закарпатті

У зв'язку з подіями в Закарпатській області України за участю "Правого сектора" США підтримує позицію, що застосування сили та використання зброї є виключною прерогативою українського уряду та силових структур, заявляє посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Ми, США, всіляко підтримуємо позицію, викладену президентом України Петром Порошенком, міністром МВС Арсеном Аваковим і керівником області Геннадієм Москалем про те, що застосування сили, використання зброї - це виключна прерогатива українського уряду та силових структур українського уряду. Це є загальноприйнята демократична норма", - заявив Дж.Пайєтт після зустрічі з головою Закарпатської обладміністрації Геннадієм Москалем в Ужгороді у вівторок, зазначивши, що це офіційна позиція США.

Як повідомляється на офіційному сайті Г.Москаля, при цьому посол наголосив, що "те, як повестися з цими групами далі, - питання, яке повністю в руках українського уряду і українських правоохоронних органів".

Під час зустрічі обговорювалися також події на сході України та інвестиційні можливості Закарпатської області.

Як повідомлялося, 11 липня в м. Мукачевому (Закарпатська обл.) сталася перестрілка за участю людей, близьких до народного депутата Михайла Ланя, місцевих міліціонерів, а також членів "Правого сектора". За різними даними, внаслідок перестрілки загинули до п’яти осіб, близько 14 були поранені.

За версією "Правого сектора", перестрілка була спровокована кримінальними елементами на чолі з М.Ланем, якому вони перекрили канал контрабанди.

Водночас у деяких ЗМІ з'явилася інформація про те, що причиною конфлікту є переділ сфер впливу в "кришуванні" контрабандних потоків в області, зокрема, сигарет. За однією з версій, "Правий сектор" вирішив потіснити групу нардепа М.Ланя. За іншою версією, "Правий сектор" діяв з аналогічними намірами, проте в інтересах парламентаря Віктора Балоги.

Лідер "Правого сектора", народний депутат Дмитро Ярош 17 липня заявив, що він не закликав бійців організації, що переховуються в Мукачеві, здаватися, оскільки не вірить у гарантії безпеки, а у разі виконання наказу силовиками про їх ліквідацію "Правий сектор" залишає за собою право захищати своїх бійців.

Г.Москаль 21 липня повідомив, що дії представників закарпатського "Правого сектора", що влаштували стрільбу в Мукачевому, кваліфікуються як бандитизм, підозрюють 13 людей віком від 18 до 39 років, 12 із них - закарпатці, один - житель м. Слов'янська (Донецька обл.). Більшість із них досі переховується в лісах Закарпаття. За його даними, відкрито кримінальне провадження за ст. 257 Кримінального кодексу України (бандитизм).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

Питання територій після припинення вогню дасть можливість закінчити війну, але Україна не визнає окуповані райони російськими – Зеленський

Трамп поговорив з Путіним, заявляє про тисячі українських військових в російському оточенні, яким попросив зберегти життя

Вимоги Путіна щодо перемир'я це умови для знищення України - Мережко

Половина українців проти відмови від територій "за жодних обставин" - КМІС

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА