Байден констатує невиконання Мінських угод Росією і проросійськими сепаратистами - Білий дім

Київ. 25 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Віце-президент США Джозеф Байден підтримує пропозицію президента України Петра Порошенка про створення 30-кілометрової буферної зони уздовж лінії зіткнення на сході країни та визнає, що Росія і проросійські сепаратисти порушують умови Мінських домовленостей.
"Два лідери обговорили імплементацію Мінських угод... Віце-президент США підтримує пропозицію президента Порошенко про створення 30-км зони, вільної від танків, артилерії і мінометів, уздовж лінії зіткнення в Східній Україні, під наглядом ОБСЄ", - йдеться в прес-релізі Білого дому за підсумками телефонної розмови Дж.Байдена і П. Порошенка від 24 липня.
У повідомленні зазначено: "Обидва лідери погодилися, що Росія і проросійські сепаратисти раніше не дотримують повною мірою перших кількох пунктів Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 р., які передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння від лінії зіткнення".
Співрозмовники також обговорили постійну допомогу США для України у сфері безпеки, зусилля Української держави у боротьбі з корупцією, в енергетичній сфері і актуальність встановлення істини у трагедії літака Малазійських авіаліній рейсу МН-17.
Крім того, віце-президент США привітав ухвалені нещодавно Верховною Радою законопроекти, спрямовані на реформування правової системи, і відзначив необхідність збереження темпу таких перетворень, особливо в боротьбі з корупцією.
Як повідомляла прес-служба президента України, П. Порошенко і Дж.Байден під час телефонної розмови обговорили ситуацію на Донбасі, перспективи створення міжнародного кримінального трибуналу щодо малазійського "Боїнга", пропозицію щодо відведення важкого озброєння калібром менше 100 мм і створення 30-ти кілометрової демілітаризованої зони на лінії зіткнення під контролем ОБСЄ. П. Порошенко також висловив сподівання на отримання чергового транша МВФ.