Інтерфакс-Україна
11:57 29.07.2015

В ЄС побоюються ризиків у зв'язку з ситуацією на Донбасі в контексті надання безвізового режиму Україні

2 хв читати
В ЄС побоюються ризиків у зв'язку з ситуацією на Донбасі в контексті надання безвізового режиму Україні

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін визнав, що європейська сторона побоюється ризиків, пов'язаних із ситуацією на сході України, в контексті перспектив надання безвізового режиму.

"Але в цьому питанні (надання безвізового режиму - ІФ) є й політична складова. Адже від нас нікуди не подівся Донбас, і люди, причетні до того, що там відбувається, я маю на увазі проросійських бойовиків. Так от, європейці нині запитують нас: а чи зуміємо ми збудувати ефективний заслін від них, щоб у них не було можливості отримати новий біометричний паспорт? Сподіваюся, ми змогли переконати ЄС, що спроможні повністю контролювати цей процес", - сказав глава МЗС в інтерв'ю виданню The New Times, опублікованому у вівторок.

За його словами, в цьому питанні важливим є проведення Україною необхідних реформ. "Багато речей, на жаль, або зовсім не робили, або почали робити лише останнім часом. Класичний приклад, який ходить нашими ЗМІ, — питання з документом внутрішньої ідентифікації, нашим внутрішнім українським паспортом", — сказав міністр.

За його словами, нині такий паспорт за ступенем захищеності не відрізняється від старого радянського паспорта. "Зрозуміло, така ситуація — не найкращий спосіб переконати Євросоюз у тому, що ми стали краще. Але процес впровадження паспортів нового покоління вже запущено. Ми нині перевіряємо, наприклад, як у нас взаємодіють бази даних у країні, як працює міграційна служба. Упевнені, що до кінця року запустимо нову систему ідентифікації. І таким чином відкриється шлях до безвізового режиму", — наголосив П.Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко закликав Європу до життя без росії:

МЗС України про справу "Білоруського Гаюна": Лукашенко створює обмінний фонд для купівлі собі індульгенції

УЧХ засудив атаку РФ на гумконвой на Херсонщині

Гуманітарний комітет Ради підтримує реалізацію в 2026р проєкту "1000 годин контенту" - Кравчук

Київ спрямував на укриття 2-го рівня 2,7 млрд грн – Кличко

Суд продовжить розгляд позову Порошенка про скасування санкцій проти нього в закритому режимі 7 листопада - адвокат

Нові правила звільнення працівників і місцевих депутатів під час війни пропонує група депутатів "Слуги народу"

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА