12:51 31.07.2015

Порошенко: Рішення КС щодо децентралізації - важливий крок, який наближає доленосні для держави зміни

2 хв читати
Порошенко: Рішення КС щодо децентралізації - важливий крок, який наближає доленосні для держави зміни

Президент України Петро Порошенко називає висновок Конституційного Суду про внесення змін до Конституції щодо децентралізації важливим і доленосним.

"Сьогоднішнє рішення Конституційного Суду щодо децентралізації - важливий крок, що наближає доленосні для держави зміни", - написав він на сторінці у "Facebook".

Глава держави наголосив, що вперше в історії України президент і уряд поступаються великим обсягом повноважень на користь громад.

"Реформи наблизять реальну владу до людей, на відстань витягнутої руки, зроблять нашу країну сильнішою та міцнішою", - переконаний П.Порошенко.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України в п'ятницю, 31 липня, оголосив висновок, яким визнав законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

"Системний аналіз змісту законопроекту зумовив висновок... про те, що запропоновані зміни не передбачають скасування або обмеження прав людини і громадянина... КС дійшов висновку: 1) визнати законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (реєстраційний номер №2217-а), яким пропонується внести зміни до пунктів 29, 30 ч. 1 ст. 85, п. 16 ч. 1 ст. 92, ч. 1 ст. 106, статей 118, 119, п. 5 ст. 121, статей 132, 133, 140, 141, 142, 143, 144, ч. 1 ст. 150, назви розділу IX, а також розділ XV "Перехідні положення" такими, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції України", - зачитав висновок КС суддя Василь Бринцев.

КС також дійшов висновку, що запропонований законопроект не спрямований на "ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України".

"Рішення Конституційного Суду України є остаточним і оскарженню не підлягає", - додав він.

В.Бринцев також наголосив, що висновок підписали всі судді КС, проте є окремі думки. Водночас він не назвав суддів, які підписали висновок з окремою думкою, і їх кількість.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко щодо рішення уряду про звільнення трьох голів райадміністрацій Києва: Місцеве самоврядування - це не втілення політичних забаганок центральної влади

"Північний потік-2" не запрацює у разі російського вторгнення в Україну

Жодні варіанти санкцій проти РФ не виключаються

Блінкен: США наголосили, що вважають правильним принцип "відкритих дверей" НАТО

Українська делегація має намір за рік знову оскаржити повноваження представників РФ у ПАРЄ

Блінкен: США передали Москві і оцінку російських пропозицій щодо безпеки, і американські ідеї та побоювання

55% чернігівців вважають обшуки в місті політичним тиском на мера - опитування "Рейтингу"

У Чернігівській області розпочинається виборчий процес на довиборах до Ради за округом №206

Українське МЗС роз'яснило послу Хорватії позицію Києва щодо заяв хорватського президента про Україну

Нормандський формат поки не приніс очікуваних результатів, роботу потрібно продовжувати - Макрон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА