Інтерфакс-Україна
17:21 03.08.2015

Вища рада правосуддя, а не ВР ухвалюватиме рішення про обмеження імунітету судді - проект змін до Конституції

2 хв читати
Вища рада правосуддя, а не ВР ухвалюватиме рішення про обмеження імунітету судді - проект змін до Конституції

Робоча група з питань судової реформи розробила проект змін до Конституції України, згідно з яким питання згоди на притягнення суддів до відповідальності лежить у компетенції Вищої ради правосуддя, а не Верховної Ради.

"У проекті пропонується передати повноваження надавати згоду на притягнення судді до відповідальності Вищій раді правосуддя", - повідомив заступник голови Адміністрації президента України, голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов на брифінгу в Києві в понеділок.

За його словами, саме Вища рада правосуддя, а не парламент, згідно з пропонованим проектом, ухвалюватиме рішення про обмеження імунітету судді.

О.Філатов також поінформував, що у проекті пропонується обирати суддів на безстроковий період. "Нині, як ви знаєте, суддю обирають вперше на п'ятирічний термін, тобто у нього є такий п'ятирічний термін, протягом якого суддя має продемонструвати здатність здійснювати правосуддя. На жаль, окрім функції випробувального терміну, цей п'ятирічний термін має негативні моменти, а саме - він дає можливість впливати на суддю", - пояснив він.

Крім того, за словами заступника голови АП, проектом передбачено, що за всі питання суддівської кар'єри відповідатиме Вища рада правосуддя - незалежний орган, до складу якого увійдуть переважно судді. "Попереднє рішення полягає в тому, що в цьому органі буде 21 член Вищої ради правосуддя, 11 з яких - це судді", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА