Кабмін України сьогодні затвердить другий пакет санкцій стосовно РФ і направить його на розгляд РНБО - Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсує затвердження на засіданні уряду в середу, 12 серпня, розширеного пакета санкцій стосовно Російської Федерації.
"Відучора почали діяти розширені санкції проти РФ, введені урядом США. Тому сьогодні Кабмін приймає другий розширений пакет щодо введення санкцій і відправляє їх на розгляд РНБО України", - сказав А.Яценюк під час засідання уряду в Києві в середу.
Пізніше в прес-службі Кабміну України зазначили, що "загалом двома розпорядженнями уряду пропонується застосувати санкції 1124 фізичних і 156 юридичних осіб".
Також у прес-службі нагадали, що Кабмін 11 вересня 2014 прийняв перше розпорядження (№829-р) про введення санкцій. Зокрема, заборона торкалася в'їзду на територію України, виведення капіталу за межі України, участі в приватизації, експорту в Російську Федерацію товарів військового призначення і подвійного використання.
Як повідомлялося, США 30 липня розширили санкційні списки щодо низки юридичних осіб РФ та України. Під секторальні санкції підпали структури ВЭБ (Зовнішекономбанку, ЗЕБ - ІФ) і "Роснефти", зокрема, Керуюча компанія Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), ЕКСАР, МСП Банк, банк "Глобэкс", "ВЭБ-Лизинг", "ВЭБ Капитал", Федеральний центр проектного фінансування, Связь-банк, Промінвестбанк (українська "дочка" ЗЕБ), Росексімбанк, "Ресад", Rose Group, "ВЭБ-Инжиниринг", VEB Asia, Фонд розвитку Далекого Сходу, Белзовнішекономбанк, Корпорація розвитку Північного Кавказу, "Краслесинвест", "РН-Юганскнефтегаз", Rosneft Finance, Rosneft Trading, "Нефть-Актив", Всеросійський банк розвитку регіонів (підконтрольний "Роснефти") "РН Холдинг", "Самотлорнефтегаз" та інші, випливає з повідомлення Мінфіну США.
За фактом усі ці компанії і так не могли залучати довгострокове фінансування і розміщувати акції в США (саме це забороняють секторальні санкції), будучи дочірніми структурами ВЭБ та "Роснефти", які перебувають під санкціями проте формально до переліку Мінфіну досі не входили.
До чорного списку (Specially Designated Nationals List, SDN) додатково включено, зокрема, сина бізнесмена Бориса Ротенберга Романа Ротенберга, члена правління Континентальної хокейної ліги. Також до SDN додано давнього партнера Геннадія Тимченка, колишнього співвласника трейдера "Сургутекс" Петра Колбіна, українців Сергія Курченка та Олександра Януковича, менеджерів концерну "Калашников", голову фінського енерготрейдера SET Petrochemicals Oy Кая Паананена (його ЗМІ також називали партнером Г.Тимченка).
Як юрособи до SDN List потрапили компанії, які Г.Тимченко продав за день до введення проти нього американських санкцій у березні минулого року: фінська Airfix Aviation, кіпрська IPP Oil Products. Крім того, додані до переліку SET Petrochemicals і компанія Southeast Trading Oy, що входить з нею до однієї групи, а також Southport Management Services Ltd. Під санкції підпала і компанія Langvik Capital, що управляє конгрес-центром сім'ї Ротенбергів у Фінляндії.
Також до списку SDN включено Іжевський механічний завод, концерн "Іжмаш", український "МАКО Холдинг" (як зазначено в рішенні Мінфіну, пов'язаний з О.Януковичем), кримські порти.