15:59 29.08.2015

Радник Порошенка вважає, що Кремль не піде на вирішення "донбаського питання" шляхом прямої інтервенції

2 хв читати
Радник Порошенка вважає, що Кремль не піде на вирішення "донбаського питання" шляхом прямої інтервенції

Радник президента України, представник України у підгрупі з політичних питань тристоронньої групи з імплементації мінських угод Володимир Горбулін вважає, що пряма військова інтервенція Росії на Донбас з метою прискорити розвиток подій матиме катастрофічні зовнішньополітичні наслідки для РФ.

Як пише В. Горбулін в суботу в статті для ZN.UA, ескалація конфлікту на Донбасі призведе до остаточного руйнування зв'язків між Заходом і РФ.

Тим не менш, В. Горбулін вважає, що Кремль не може допустити військової поразки ДНР/ЛНР, оскільки це означатиме найпотужнішу поразку Москви на пострадянському просторі, що ставить під принципово важливе питання всі подальші реінтеграційні плани і проекти Кремля на євразійському напрямку.

"ДНР/ЛНР, на думку Кремля, є довгостроковими дестабілізувальними факторами, які завдяки синергії з іншими факторами мають підірвати й зруйнувати Україну зсередини. Наприклад, очевидним завданням "гарматного м'яса" (чим вважають "ополчення Новоросії" російські військові стратеги) є завдання шкоди (насамперед - серед особового складу) ЗС України, послаблення нашої армії та її бойового духу, а також загострення внутрішньополітичної обстановки і соціального напруження в Україні загалом", - пише автор статті.

На його думку, хоча Росія і продовжує концентрувати на межах контрольованих ними двоєдиного сепаратистського анклаву ДНР/ЛНР неабиякі військові сили, малоймовірно, що вона ризикне розрубати донбаський "гордіїв вузол" стрімким "кавалерійським наскоком".

"Перспективи такої "кавалерійської атаки" неоднозначні не лише у військовому сенсі, але й у наслідках зовнішньополітичних. Загалом, Росія вже досить давно втратила темп, кураж і драйв у провокації збройної кризи на території України, перейшовши до затяжної гри навколо "статус-кво". І швидше за все, як і в усьому іншому, тут можна очікувати неординарних рішень, які претендують на тактичну успішність. Однак такі рішення побічно, але традиційно призводять до стратегічного ослаблення Росії — це одвічна проблема низької стратегічної культури, характерної для позавчорашній царської Росії, і для вчорашнього Радянського Союзу, і для сьогоднішньої Російської Федерації", - упевнений радник президента України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА