Інтерфакс-Україна
17:53 28.10.2015

Міськрада Кіровограда спрямує до ВР пропозицію про перейменування обласного центру із 7 варіантами назв

2 хв читати

Міська рада Кіровограда підтримала пропозицію направити на розгляд Верховної Ради результати громадських слухань від 27 серпня щодо перейменування обласного центру.

Як повідомляється на сайті Кіровоградської міськради, на засіданні в середу депутати не підтримали пропозицію деяких своїх колег винести на розгляд Верховної Ради варіант "Єлисаветград" як єдиний рекомендований для перейменування міста.

"Водночас депутати міської ради підтримали пропозицію про те, щоб подати на розгляд парламенту результати громадських слухань від 27 серпня цього року. Тоді міська рада прийняла сім варіантів для перейменування міста: Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомир", - зазначено в повідомленні.

Начальник відділу внутрішньої політики міськради Сергій Запорожан пояснив, що громадські слухання "обмежили коло майбутніх назв для Кіровограда до семи", хоча спочатку до міськради надійшло поанд 50 пропозицій. "Громадське ж опитування, що відбулося 25 жовтня, не має юридичної сили, адже така форма волевиявлення, як і місцевий референдум, не передбачена українським законодавством. Хоча і не заборонена", - наголосив він.

Частина депутатського корпусу активно виступала за назву "Єлисаветград". Але секретар міськради Іван Марковський зазначив, що не підпише рішення щодо пропозиції перейменувати Кіровоград на Єлисаветград, оскільки заздалегідь з депутатами була досягнута домовленість не вносити таку пропозицію до сесійної зали. "Тому було ухвалено рішення подати до Верховної Ради протокол громадського опитування, щоб рішення найвищого законодавчого органу держави було зваженим", - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, переважна більшість жителів Кіровограда під час опитування 25 жовтня, яке проводила міська рада, висловилися за повернення місту історичної назви Єлисаветград. За таку ініціативу висловилися 35153 осіб (76,6% опитаних).

Згідно із законом про декомунізацію, до 21 листопада поточного року регіональна влада зобов'язана провести громадські слухання і подати на розгляд Верховної Ради пропозиції про перейменування населених пунктів, які мають символіку тоталітарного режиму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА