16:45 18.11.2015

Після місцевих виборів в Україні сформувалася більш структурована і стабільна політична система - політологи

3 хв читати
Після місцевих виборів в Україні сформувалася більш структурована і стабільна політична система - політологи

Українські політологи вважають, що після минулих місцевих виборів в Україні сформувалася більш структурована і стабільна політична система.

"Ми бачимо, що політика стає більш структурованою, більш стабільною і системною. Ми бачимо, що ті сили, які піднялися на хвилі революції і війни в 2014 році, не склали іспиту або виступили не дуже вдало, а сьогодні, коли ситуація в країні стає більш-менш визначеною, мирною, виграють партії, які не піднімаються на хвилі емоцій, а за якими стоїть кропітка робота штабів, партійних офісів, регіональних організацій, досвід, бренд, лідерство та інше", - сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Він вважає, що ці вибори показали здатність партій бути партіями суспільства, а не тільки партіями еліт і влади, і партії фактично проходили іспит на здатність мати серйозні регіональні організації та партійні осередки. "Ми маємо сподіватися, що після цих виборів партійне життя буде дещо змінено, вона відбуватися не лише під час внутрішньофракційних і міжфракційних переговорів або конфліктиі у Верховній Раді, а буде повноцінним", - очікує експерт.

В. Карасьов зазначив, що найбільшого успіху на місцевих виборах домоглися "Блок Петра Порошенка" і "Батьківщина", які, на його думку, відігаватимуть провідну роль в політичній системі країни. Також сильні позиції у "Самопомочі", яка "поки що проходить етап свого повноцінного партійного становлення", і в "Опозиційного блоку", який досить серйозно представлений у парламенті, але виступив на цих місцевих виборах "набагато гірше, ніж вони очікували". Крім того, політолог зазначив, що потенціал впливу на події в країні є у Радикальної партії і партій "УКРОП", "Наш край" і "Відродження", які мають шанси бути представленими в парламенті в майбутньому.

Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що основні загальнонаціональні партії, що перебувають у парламенті, підтвердили на виборах свою присутність і вплив у місцевих органах влади. Політолог також звернув увагу на важливість того, на яких принципах тепер об'єднуватимуться партії в місцевих радах.

Розповідаючи про низьку явку на місцевих виборах, В. Небоженко зазначив, що, з одного боку, населення не зовсім розуміє важливість місцевого самоврядування, а з іншого боку – "місцевого самоврядування немає". "Вся ця метушня навколо децентралізації пов'язана з тим, що у Києва вперше за багато років немає грошей для регіонів, для місцевої влади. Водночас, сьогоднішня законодавча база не дозволяє переможцям місцевих виборів завтра ж займатися розподілом землі, бюджету і самоорганізацією того чи іншого регіону", - пояснив він.

Експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко вважає, що за підсумками цих виборів країна отримує більш-менш чітку і зрозумілу політичну систему.

Він зазначив, що низька явка загалом характерна для місцевих виборів, але все одно показує ставлення громадян до цього процесу. "Ресурси місцевого самоврядування обмежені, його повноваження заплутані і нечіткі. У нас обрані ради, і тепер ми будемо під час децентралізації змінювати повноваження цих рад, що суперечить самій правовій культурі. Не вирішено питання з тим, на який термін вони обрані", - сказав К. Матвієнко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА