Інтерфакс-Україна
13:29 23.11.2015

Група депутатів зареєструвала в парламенті пакет законопроектів про регулювання ринку деривативів

2 хв читати
Група депутатів зареєструвала в парламенті пакет законопроектів про регулювання ринку деривативів

Група народних депутатів (більшість - із фракції "Блок Петра Порошенка", а також з фракцій "Народний фронт", Радикальна партія Олега Ляшка, "Воля народу" і "Батьківщина") зареєструвала у Верховній Раді пакет законопроектів про регульовані ринки й деривативи.

Законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання ринку деривативів)", "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо регулювання ринку деривативів)", а також "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо регулювання ринку деривативів)" зареєстровані в парламенті 20 листопада 2015 року під номерами відповідно №3498, №3499 і №3500.

За даними, представленими в прес-релізі Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), документи передбачають внесення необхідних змін до законодавства для повноцінного функціонування позабіржового ринку деривативів, зокрема вводиться поняття генеральної угоди і ліквідаційного неттингу.

Окрім цього, проекти законів передбачають комплексне врегулювання функціонування регульованих ринків відповідно до директив ЄС. Зокрема передбачено існування чотирьох видів регульованого ринку: регульований фондовий ринок (ринок цінних паперів), регульований товарний ринок, регульований грошовий ринок (ринок інструментів грошового ринку) і регульований ринок деривативів.

Законопроектами передбачено, що загальний нагляд за регульованим ринком, зокрема ринком деривативів, здійснюватиме НКЦПФР. При цьому, нагляд за OTC-дериватами (дериватами, що укладаються поза регульованим ринком) здійснюватиметься на наявному рівні з додатковим обов'язковим поданням інформації про укладені деривати в торговий репозиторій.

Як повідомлялося, НКЦПФР завершує розробку пакета законопроектів з урегулювання ринку деривативів, товарного біржового ринку й інших регульованих ринків.

У рамках вказаних законопроектів українським організаторам торгів цінними паперами необхідно буде отримати додаткові ліцензії у разі консолідації функцій ринку біржових товарів, грошових інструментів і деривативів.

У Нацкомісії впевнені, що реалізація пропонованих законодавчих змін допоможе в майбутньому отримати прозорі ціни на будь-який актив для всіх учасників ринку; держава отримає репрезентативні біржові цінові індикатори; покращиться управління ціновими ризиками; знизяться ризики невиконання угод контрагентами; єдина інфраструктура і уніфіковані підходи стимулюватимуть інвестиції та економічний розвиток.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Данія розпочала головування у Раді ЄС

Україна мала вийти з Оттавської конвенції з початком повномасштабної війни - член комітету нацбезпеки

Трамп підписав указ про скасування низки санкцій проти Сирії - Білий дім

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА