У Маріуполі та Красноармійську для виборів створено умови - донецька облорганізація КВУ та "ОПОРИ"
Протягом листопада в Маріуполі та Красноармійську Донецької області не було зафіксовано грубих порушень виборчого законодавства з боку кандидатів, що нині створює сприятливі умови для вільного волевиявлення громадян під час виборів до місцевих органів влади 29 листопада, повідомляє прес-служба Донецької обласної організації "Комітету виборців України" (КВУ) в п'ятницю.
На думку виконавчого директора облорганізації КВУ, керівника всеукраїнської кампанії спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" в Донецькій області Сергія Ткаченка, потенційні ризики повторного зриву виборів лежать лише в політичній площині, що дозволяє правоохоронним органам ефективно запобігати спробам дестабілізації ситуації, проте викликом для виборчого процесу залишається надмірна політизація роботи територіальних виборчих комісій і недовіра між учасниками виборів.
"У цих містах існують потенційні ризики і адміністративного тиску на виборців, і спроб із надуманих підстав делегітимізувати виборчий процес. Усі суб'єкти виборчого процесу мають докласти максимальних зусиль для недопущення перетворення потенційних ризиків голосування в негативні практичні наслідки", - зазначив С.Ткаченко під час круглого столу на тему "Маріуполь і Красноармійськ напередодні дня голосування: аналіз передвиборної ситуації" в Маріуполі в п'ятницю.
Він нагадав, що в Маріуполі на посаду міського голови балотуються 22 кандидати, а виборчі списки висунули 14 місцевих організацій партій. У Красноармійську 12 партій висунули виборчі списки на вибори до міської ради, а на посаду міського голови балотуються 20 кандидатів.
Координатор короткострокового спостереження "ОПОРИ" в Маріуполі Андрій Токарський нагадав, що громадські спостерігачі не планують проводити паралельний підрахунок голосів, а лише рахувати явку виборців. "Основним завданням наших громадських спостерігачів є оцінка якості підготовки та проведення дня голосування і підрахунку голосів. Також ми готуємо їх не допускати здійснення порушень виборчого законодавства і протидіяти цьому відповідно до ситуації, якщо порушення таки сталося. Тобто, як правильно зафіксувати та вжити всіх правових заходів, щоб винні в здійсненні порушення були притягнуті до відповідальності", - пояснив він.