18:28 07.12.2015

У Києві презентовано монографію про сценарії повернення Україні Донбасу і Криму

3 хв читати
У Києві презентовано монографію про сценарії повернення Україні Донбасу і Криму

Повернення Україні Донбасу і Криму в середньостроковій і довгостроковій перспективі, на цей процес безпосередньо впливають на рішення, прийняті в РФ, вважає директор Національного інституту стратегічних досліджень, представник політичної групи від України в Тристоронній контактній групі Володимир Горбулін.

Презентуючи в понеділок на прес-конференції в Києві монографію "Донбас і Крим: ціна повернення", підготовлений авторським колективом науковців Національного інституту стратегічних досліджень, В. Горбулін зазначив, що ця наукова робота становить собою впорядкований аналіз подій у Криму й на Донбасі, пропонує підходи до вирішення ситуації.

"Чи можливе повернення Донбасу і Криму в найближчому майбутньому? На це питання у монографії дається позитивна відповідь. Як скоро це може статися? Можемо ствердно говорити про середньострокову і довгострокову перспективу... Проблема полягає в тому, що вирішення зазначених питань не залежить лише від України і тих, хто проживає на окупованих територіях. Не можна забувати, що Україна ... втягнута у збройний конфлікт. На національну безпеку України, на глобальну безпеку і на строки повернення Донбасу і Криму безпосередньо впливають рішення, прийняті в Кремлі", - висловив думку В. Горбулін.

За його словами, і в Україні, і в самій РФ немає сумнівів у тому, що у Донбасу і Криму немає майбутнього в Росії. "Але доти, доки там перебуває російська окупаційна армія, спецслужби і маріонеткові режими - повернення неможливо", - наголосив експерт.

У зв'язку з цим, як вважає він, необхідно зосередити всі зусилля на те, щоб "змусити Росію піти з Донбасу та Криму".

Розповідаючи про те, яким чином можна протистояти агресору, В. Горбулін наголосив, що автори монографії звертають увагу на те, що в України в цьому плані обмежені можливості. За його словами, активно має працювати дипломатія, громадянське суспільство та інформаційні служби. "Безумовно, в цій справі ми розраховуємо на допомогу союзників. Санкційний тиск Заходу на Росію, моральна й політична ізоляція агресора є найважливішою складовою", - сказав директор інституту, додавши: "Змусити сьогодні Росію піти з Донбасу - це лейтмотив Мінського процесу".

За словами В. Горбуліна, автори монографії допускають критику Мінського процесу, але зазначають, що наразі немає альтернативного несилового способу узгодження інтересів.

Стосовно ж сценаріїв повернення Донбасу, автори наукової роботи вказують на так звані хорватський (жорсткий сценарій, який передбачає звільнення територій шляхом силової операції), молдовський (компроміс з маріонетковим режимом) і німецький (об'єднання країни після переосмислення причин розколу) сценарії.

Повернення Криму вчені та експерти вбачать у кількох можливих сценаріях: реконкісті, народній війні, мирній реінтеграції, дипломатичній реінтеграції.

Рецензент монографії, заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради Євген Бершеда наголосив, що ця праця вчених - "перше системна і детальна бачення подій навколо Донбасу і Криму".

Директор Інституту демографії і соціальних досліджень Елла Лібанова наголосила, що Україна програє Росії інформаційну війну. Вона висловила переконання в тому, що публікація книги буде серйозним кроком до здобуття Україною переваги в цій інформаційній війні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА