Інтерфакс-Україна
16:15 16.12.2015

"Батьківщина" не підтримає проект держбюджету-2016 і податкову реформу

3 хв читати
"Батьківщина" не підтримає проект держбюджету-2016 і податкову реформу

Фракція "Батьківщина" у Верховній Раді України не підтримуватиме проект державного бюджету наступного року в тому вигляді, в якому його подав уряд Арсенія Яценюка, заявляє лідер фракції Юлія Тимошенко.

"У такому вигляді наша фракція у Верховній Раді не зможе проголосувати за цей бюджет", - сказала Ю.Тимошенко на брифінгу в середу в Києві.

Вона також заявила, що "Батьківщина" не підтримує проект податкової реформи, оскільки запропоновані Кабміном зміни до податкового законодавства "не зменшують податки".

За її словами, фракція "Батьківщина" напрацювала свої пропозиції за проектом державного бюджету наступного року і передає його уряду. Якщо пропозиції "Батьківщини", заявляє вона, будуть враховані, то фракція зможе його підтримати. Якщо ж уряд не скоригує цей бюджет, наша фракція за нього не голосуватиме", - додала вона.

За словами Ю.Тимошенко, вона була присутня на прийнятті 18 державних річних бюджетів країни, але представлений цього року - гірший з них. "Були різні уряди, були й авторитарні режими, були уряди різної фаховості, але хочу відповідально зараз стверджувати, що такий принизливий для країни, такий нефаховий, незбалансований бюджетний режим, який нам запропонував чинний уряд, - це найгірший бюджет за весь час існування незалежної України", - сказала вона.

За словами лідера "Батьківщини", запропонований Кабінетом Міністрів України проект держбюджету на 2016 рік - це "бюджет тотального, повного руйнування економіки України, руйнування кожної її сфери".

"Це прощальний бюджет. Або країна попрощається з цим урядом на чолі з прем'єр-міністром, або нам доведеться попрощатися з усіма надіями на стабілізацію і зростання економіки", - зазначила Ю.Тимошенко.

Вона також наголосила, що запропонований урядом проект держбюджету не враховує попередні помилки у формуванні бюджетів країни, і він спланований "на абсолютно помилкових макроекономічних показниках". Серед недоліків запропонованого проекту бюджету Ю.Тимошенко вказала на збільшення податкового тиску, знищення усіх пільг для оподаткування малого і середнього бізнесу, збільшення витрат на оборону на 5,5 млрд грн за рахунок конфіскації майна.

За її словами, народні депутати з фракції "Батьківщина" пропонують заснувати держбюджет на 2016 рік на принципах деофшоризації, детінізації бізнесу, зниження податків.

Ю.Тимошенко впевнена, що виправити ситуацію з формуванням державного бюджету наступного року можна і необхідно.

Як повідомлялося, 11 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради проекти податкової реформи, бюджету на 2016 рік і супутніх законів.

Проект закону про бюджет на 2016 рік, який Кабмін вніс 11 грудня, має реєстраційний номер №3000, який був йому присвоєний під час першого подання урядом до парламенту проекту бюджету ще 14 вересня.

Кабмін також вніс проект податкової реформи - законопроекти №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні" і №3631 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ухваленням закону України "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні і стимулюванні економічної діяльності в Україні".

Раніше про те, що проекти податкової реформи і державного бюджету на 2016 рік не підтримає фракція Радикальної партії, заявив лідер фракції Олег Ляшко.

До фракції "Батьківщина" у Верховній Раді входять 19 народних депутатів. Фракція входить до складу парламентської коаліції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА