Інтерфакс-Україна
12:09 17.12.2015

Європейські спостерігачі позитивно оцінюють проект змін до Конституції щодо судової реформи

2 хв читати
Європейські спостерігачі позитивно оцінюють проект змін до Конституції щодо судової реформи

Керівник проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", міжнародний спостерігач при робочій групі з питань правосуддя Конституційної комісії Віргіліус Валанчюс позитивно оцінює проект змін до Конституції України щодо судової реформи.

"Проект Конституції, внесений президентом до парламенту, є досить таки непоганою базою для створення такої судової системи в Україні якісної та прозорої із сумлінними суддями", - сказав В. Валанчюс під час медіамарафону "Зміни до Конституції – вибираємо справедливість" у четвер у Києві.

Водночас, він зазначив, що всі співробітники нової системи – судді і прокурори, - мають дослухатися до суспільства.

"Це нелегкий шлях, але без ментального підходу буде складно побудувати таку судову систему, яку хоче мати суспільство", - додав спостерігач.

Він також наголосив, що слід "забезпечити суддів усім необхідним", щоб вони могли робити свою роботу професійно і незалежно.

Розповідаючи про те, що в проекті Конституції пропонується скасувати норму про ценз осілості для кандидатів на посаду судді у вигляді 10 років проживання на території України (для призначення достатньо лише мати громадянство України), В. Валачюс зазначив, що вважає правильним призначати на суддівські посади українців, які народилися тут.

"Правосуддя мають вершити українці, які народилися в Україні. Є українці, які жили за кордоном і потім повернулися на батьківщину, але я бачу багато чесних і розумних українців, які хочуть і можуть розбудовувати нову судову систему", - наголосив спостерігач.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА