11:08 19.12.2015

Закон про декомунізацію України не відповідає євростандартам - експерти РЄ та ОБСЄ

2 хв читати
Закон про декомунізацію України не відповідає євростандартам - експерти РЄ та ОБСЄ

Український закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їхньої символіки" загалом правомірний, але не відповідає європейським законодавчим стандартам, йдеться в п'ятницю в спільному комюніке Венеціанської комісії Ради Європи та ОБСЄ/БДІПЛ.

На думку експертів із конституційного права з Венеціанської комісії і ОБСЄ, цей закон має дуже широку сферу застосування, що "може призвести до перешкоджання свободі вираження, до позбавлення можливості політичним партіям брати участь у виборах, і закон вводить несправедливі покарання, які слід переглянути".

"Заборону політичним партіям брати участь у виборах або їх розпуск мають бути крайніми заходами у виняткових випадках", - вважають експерти.

Вони наголосили, що важливо встановити чіткі критерії поняття "пропаганда", що має включати щось більше, ніж просте висловлення думки або ідей.

"Проста демонстрація символу або використання імені не повинні призводити до тюремного ув'язнення", - вважають фахівці.

15 травня президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію: "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років" та "Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті".

Згідно з цими законами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України ПА (заборонена в РФ) та інші організації.

Після ухвалення цих законів представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович заявила, що деякі закони про декомунізацію обмежують свободу слова.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА