Інтерфакс-Україна
15:36 19.12.2015

Порошенко: Конституційні зміни в частині правосуддя мають зробити суд по-справжньому незалежним

2 хв читати

Президент Петро Порошенко наголошує, що основним завданням проведення реформи правосуддя та внесення змін до Конституції України в частині правосуддя є забезпечення верховенства права та затвердження дійсно незалежного суду, повідомила прес-служба президента України.

"Ключова позиція - зробити суд і судову гілку влади загалом по-справжньому незалежною", - сказав П. Порошенко в суботу під час зустрічі з головами конституційних судів Грузії Георгієм Папуашвілі, Литви - Дейнюсом Жалімасом, Латвії - Алдісом Лавиньшем та Молдови - Александру Тенасе, які прибули до України для участі в "Міжнародній науково-практичній конференції з питань запровадження конституційної скарги в Україні".

Під час зустрічі П. Порошенко акцентував на тому, що завдяки децентралізації влади на місцях і громади отримають більше можливостей для забезпечення їхніх потреб і впровадження нових проектів.

Як повідомляється, президент наголосив, що Україна зацікавлена в розвитку довгострокового, стратегічного співробітництва, зокрема і в сфері конституційного права, з країнами, представники яких були присутні на зустрічі. Він високо оцінив допомогу, яка надається Україні. "Ваш досвід і підтримка для нас дуже важливі. А тверда позиція політичного керівництва всіх балтійських країн є цементуючим фактором, що забезпечує єдність Європейського Союзу і солідарність з Україною", - сказав П. Порошенко.

Учасники зустрічі, у свою чергу, запевнили у своїй готовності допомагати, надавати експертні консультації, ділитися досвідом у тих сферах, де реформи в їхніх країнах всі були успішно реалізовані. Вони також зазначили, що уважно стежать за ситуацією в Україні, зокрема на Донбасі і в Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА