Інтерфакс-Україна
18:55 06.01.2016

Заклики до тотального звільнення суддів не мають об'єктивних правових підстав

3 хв читати
Заклики до тотального звільнення суддів не мають об'єктивних правових підстав

У Верховному Суді України критикують наново озвучену ідею звільнення всіх суддів у країні, вказуючи на неможливість заміни суддів без шкоди для безперервності здійснення правосуддя.

"З настанням нового 2016 року деякі представники виконавчої влади публічно "реанімують" ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів України та нав’язують суспільству цю ідею як єдиний ефективний метод проведення судової реформи. Реформаторські ініціативи, спрямовані на звільнення всіх суддів в Україні, – не нові. Вони були предметом прискіпливого аналізу та дискусій на національному рівні, у тому числі в процесі роботи Конституційної комісії, але не знайшли підтримки через свою безпідставність", - йдеться у заяві прес-служби Верховного Суду України в середу.

У заяві зазначено, що Конституційна комісія напрацювала, схвалила і подала президентові України пропозиції конституційних змін у сфері правосуддя, які мають стати базисом для подальшого проведення судової реформи. Ці пропозиції схвалила Національна рада реформ, глава держави вніс відповідний законопроект до парламенту, Верховна Рада 22 грудня 2015 р. направила його до Конституційного Суду України для висновку.

Крім того, проект змін до Конституції України в частині правосуддя, підготовлений Конституційною комісією, отримав позитивні відгуки з боку Венеціанської комісії. І навпаки, ініціативам звільнення всіх суддів Венеціанська комісія дала негативну оцінку.

"Незважаючи на ці обставини, окремі вищі посадовці органів виконавчої влади знову нав’язують суспільству ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів, хоча ця ідея в процесі політичної дискусії вже була відкинута. Таким чином новий сплеск подібних публічних закликів не має під собою жодних об’єктивних, правових підстав і виглядає як особиста піар-кампанія окремих посадових осіб, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтингів за рахунок маніпулювання суспільною думкою", - наголошується в заяві.

У Верховному Суді України радять представникам виконавчої влади як публічним особам "зменшити концентрацію особистої уваги на судовій реформі, спрямувавши натомість максимум зусиль, часу та енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності, зокрема, щодо виконання судових рішень задля зменшення кількості звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини, стосовно структури правоохоронних органів, функціонування нововведень у сфері безпеки дорожнього руху".

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков озвучив ініціативу щодо радикальної судової реформи - формування судів протягом трьох місяців, при цьому в цей період наявні суди працювати не повинні.

"Вважаю, що необхідно повернутися до радикального проекту, на якому наполягав свого часу "Народний фронт", але не отримав тоді підтримки. Тоді йшлося про повну (!) заміну суддівського корпусу. Повне перезавантаження - з новим набором, професійним конкурсом і реальною зовнішньою атестацією нинішнього суддівського корпусу. Пропонувалося вибудовувати нові суди паралельно, доки старі працюватимуть. Я ж прибічник ще жорсткішого процесу", - написав глава МВС на сторінці у Facebook 4 січня.

Він пояснив свою ідею: "Усі зрозуміють і погодяться, якщо в країні не функціонуватиме судове правосуддя протягом трьох місяців формування нових судів! Якщо люди розумітимуть, що відбувається процес реальних змін та очищення, - погодяться потерпіти! Прийняти всі необхідні законодавчі акти на перехідний період - від продовження процесуальних термінів до порядку розгляду справ і - амба - локаут! - перезавантаження на три місяці. Усі пішли на конкурс - прийде новий суд!".

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА