13:47 12.01.2016

Філатов: Відтермінування Києвом визнання юрисдикції МКС потрібно для захисту учасників АТО

2 хв читати
Філатов: Відтермінування Києвом визнання юрисдикції МКС потрібно для захисту учасників АТО

Трирічне відтермінування визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду, передбачене в перехідних положеннях запропонованих змін до Конституції України в частині правосуддя, необхідне для гарантування безпеки українських військовослужбовців на Донбасі, пояснив представник президента в Конституційному суді Олексій Філатов.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", під час пленарного засідання Конституційного Суду у вівторок із розгляду подання Верховної Ради щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя О. Філатов виступив з поясненнями по суті розгляду справи, озвучивши ключові тези пропонованих змін, після чого відповів на запитання суддів.

Зокрема, відповідаючи на запитання судді КС Миколи Мельника, чим викликано прописане в прикінцевих положеннях законопроекту відтермінування на 3 роки набуття чинності норми про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду, О. Філатов наголоси, що при визнанні юрисдикції МКС необхідно враховувати не лише правовий та суспільний аспекти, але й аспект безпеки, міжнародну ситуацію, в якій перебуває Україна.

"Моє розуміння полягає в тому, що, враховуючи ситуацію на сході України і військовий конфлікт... враховуючи досвід країн, у яких були аналогічні ситуації... визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду матиме певні позитивні наслідки, так і певні ризики з точки зору, зокрема, українських військових, які змушені брати участь у військовому конфлікті",- сказав О. Філатов.

У цьому контексті він продовжив: "З цих міркувань, сподіваючись на те, що у найближчий рік чи, може, трохи більше, цей конфлікт буде остаточно врегульовано, суб'єкт конституційної ініціативи запропонував певний перехідний період для того, щоб певним чином підготувати це рішення для практичного запровадження".

Близько 13.00 вівторка у засіданні суду було оголошено перерву до 14.00.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд 19 лютого розгляне ще один позов Гриценка до ЦВК

Порошенко вдячний за одноголосне рішення Ради ЄС про запровадження "Азовського пакету" санкцій

У Великій Британії сім депутатів оголосили про вихід з Лейбористської партії

Федеріка Могеріні не виключила введення нових санкцій ЄС проти Каракаса

Законопроект Конгресу США передбачатиме санкції щодо зовнішнього боргу Росії - Менендес

ЄС має підтримувати Україну в зв'язку з ситуацією в районі Азовського моря - Могеріні

Україну на "Євробаченні" не мають представляти артисти, що гастролюють у РФ - Кириленко

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісій на виборах президента

Україна показала недостатній прогрес у виконанні УА з ЄС у сферах освіти, інфраструктури та охорони навколишнього середовища

Рада ЄС ухвалила рішення щодо "азовського" пакета санкцій проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА