16:19 12.01.2016

Філатов роз'яснив у КС суть змін функцій прокуратури, пропонованих президентським проектом до Конституції

2 хв читати
Філатов роз'яснив у КС суть змін функцій прокуратури, пропонованих президентським проектом до Конституції

Прокуратура має бути позбавлена функцій слідства, а термін "процесуальне керівництво" не слід трактувати в широкому аспекті, оскільки він зводиться лише до виконання прокурором дій, необхідних для належної підтримки обвинувачення в суді, пояснив заступник голови Адміністрації президента України, представник глави держави в Конституційному суді Олексій Філатов під час розгляду справи про конституційність законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", у вівторок під час виступу на пленарному засіданні Конституційного Суду з розгляду подання парламенту О.Філатов відповів на запитання суддів КС щодо змін у функціях органів прокуратури, які передбачені законопроектом.

"Прокуратура має бути позбавлена функцій слідства. Саме ця ідея закладалася в запропонований законопроект. Функція прокуратури має бути в підтримці державного обвинувачення в суді. Це основна функція", - сказав О.Філатов.

За його словами, для того, щоб належним чином здійснювати саме цю функцію, прокурор повинен мати певні повноваження у рамках досудового розслідування.

Представник президента в КС пояснив, що прокурор несе відповідальність за належне представлення держобвинувачення. "Функція, яка визначена як процесуальне керівництво... полягає в тому, що прокурор має визначати, що йому необхідно для якісного виконання функції з підтримки державного обвинувачення в суді. І лише цим необхідно обмежуватися - організацією та процесуальним керівництвом", - наголосив О.Філатов.

Водночас він визнав, що законодавство потребує вдосконалення "для правильного трактування та змістовного наповнення термінів для виключення будь-якого іншого тлумачення" функцій прокурора. Тобто, за словами О.Філатова, необхідно зробити так, щоб виключити тлумачення про те, що прокурор може самостійно здійснювати слідство або виконувати самостійно відповідні розшукові дії.

"Про це в жодному разі не йдеться, йдеться лише про направлення, лише про перевірку правильності здійснення тих чи тих дій. Саме це входить у поняття організації та процесуального керівництва", - розповів він.

Представник президента висловив сподівання, що в подальшому до кримінально-процесуального законодавства України буде внесено корективи, що виключають ширше тлумачення функцій прокурора.

О.Філатов закінчив відповідати на запитання суддів КС і учасників процесу, після нього з поясненнями виступив залучений до участі в розгляді справи голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аласанія тимчасово залишив свою посаду

Зняття санкцій з Росії у ПАРЄ не зупинить агресію РФ, а навпаки послабить асамблею - МЗС України

Розгляд апеляції прокуратури на скасування підозри в зраді екс-голові району Харкова перенесено на 18 липня

Партія "Європейська солідарність": Ми стаємо свідками руйнування Ради Європи

Делегація України в ПАРЄ підготувала більше ніж 200 поправок до проекту резолюції про повернення повноважень делегації РФ - Геращенко

Мураєв викликав Бойка на публічні дебати

Порошенко закликає уряд України здешевити авіарейси з Грузією, а МЗС - розпочати переговори про зміну назви Грузії на Сакартвело

Українська делегація вимагає відсторонити президента ПАРЄ від ведення засідання за порушення регламенту

АП розглядає можливість скорочення кількості міністерств - Гончарук

Автоматичної заміни держсекретарів із приходом нового уряду не буде - голова Нацагентства держслужби

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА