16:19 12.01.2016

Філатов роз'яснив у КС суть змін функцій прокуратури, пропонованих президентським проектом до Конституції

2 хв читати
Філатов роз'яснив у КС суть змін функцій прокуратури, пропонованих президентським проектом до Конституції

Прокуратура має бути позбавлена функцій слідства, а термін "процесуальне керівництво" не слід трактувати в широкому аспекті, оскільки він зводиться лише до виконання прокурором дій, необхідних для належної підтримки обвинувачення в суді, пояснив заступник голови Адміністрації президента України, представник глави держави в Конституційному суді Олексій Філатов під час розгляду справи про конституційність законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", у вівторок під час виступу на пленарному засіданні Конституційного Суду з розгляду подання парламенту О.Філатов відповів на запитання суддів КС щодо змін у функціях органів прокуратури, які передбачені законопроектом.

"Прокуратура має бути позбавлена функцій слідства. Саме ця ідея закладалася в запропонований законопроект. Функція прокуратури має бути в підтримці державного обвинувачення в суді. Це основна функція", - сказав О.Філатов.

За його словами, для того, щоб належним чином здійснювати саме цю функцію, прокурор повинен мати певні повноваження у рамках досудового розслідування.

Представник президента в КС пояснив, що прокурор несе відповідальність за належне представлення держобвинувачення. "Функція, яка визначена як процесуальне керівництво... полягає в тому, що прокурор має визначати, що йому необхідно для якісного виконання функції з підтримки державного обвинувачення в суді. І лише цим необхідно обмежуватися - організацією та процесуальним керівництвом", - наголосив О.Філатов.

Водночас він визнав, що законодавство потребує вдосконалення "для правильного трактування та змістовного наповнення термінів для виключення будь-якого іншого тлумачення" функцій прокурора. Тобто, за словами О.Філатова, необхідно зробити так, щоб виключити тлумачення про те, що прокурор може самостійно здійснювати слідство або виконувати самостійно відповідні розшукові дії.

"Про це в жодному разі не йдеться, йдеться лише про направлення, лише про перевірку правильності здійснення тих чи тих дій. Саме це входить у поняття організації та процесуального керівництва", - розповів він.

Представник президента висловив сподівання, що в подальшому до кримінально-процесуального законодавства України буде внесено корективи, що виключають ширше тлумачення функцій прокурора.

О.Філатов закінчив відповідати на запитання суддів КС і учасників процесу, після нього з поясненнями виступив залучений до участі в розгляді справи голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко вдячний за одноголосне рішення Ради ЄС про запровадження "Азовського пакету" санкцій

У Великій Британії сім депутатів оголосили про вихід з Лейбористської партії

Федеріка Могеріні не виключила введення нових санкцій ЄС проти Каракаса

Законопроект Конгресу США передбачатиме санкції щодо зовнішнього боргу Росії - Менендес

ЄС має підтримувати Україну в зв'язку з ситуацією в районі Азовського моря - Могеріні

Україну на "Євробаченні" не мають представляти артисти, що гастролюють у РФ - Кириленко

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісій на виборах президента

Україна показала недостатній прогрес у виконанні УА з ЄС у сферах освіти, інфраструктури та охорони навколишнього середовища

Рада ЄС ухвалила рішення щодо "азовського" пакета санкцій проти РФ

Українська делегація на полях Генасамблеї ООН має намір обговорити формат миротворчої місії на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА