Інтерфакс-Україна
17:36 12.01.2016

Зміни до Конституції в частині правосуддя не суперечать ст. 157 та 158 Основного закону і міжнародним документам - голова Вищої кваліфкомісії

2 хв читати
Зміни до Конституції в частині правосуддя не суперечать ст. 157 та 158 Основного закону і міжнародним документам - голова Вищої кваліфкомісії

Законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя не суперечить статтям 157-й та 158-й Основного закону та міжнародним правовим документам, заявляє голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

"Законопроект відповідає нормам статей 157-ї та 158-ї Конституції України... Також він відповідає міжнародним правовим документам", - сказав С.Козьяков у вівторок, виступаючи з поясненнями в Конституційному суді, який у формі усних слухань розглядає подання Верховної Ради щодо відповідності цим статтям Основного закону законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважає, що ухвалення цього законопроекту не матиме наслідків, пов'язаних зі скасуванням або обмеженням прав і свобод людини та громадянина або ліквідації незалежності, порушенні цілісності", - сказав він.

Згідно зі ст. 157 Основного закону, Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування або обмеження прав і свобод людини та громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності або на порушення територіальної цілісності України.

Стаття 158 свідчить: "Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА