Інтерфакс-Україна
10:18 28.01.2016

ВР у четвер може змінити регламент, уточнивши порядок прийняття в цілому змін до Конституції України

3 хв читати
ВР у четвер може змінити регламент, уточнивши порядок прийняття в цілому змін до Конституції України

Український парламент планує в четвер розглянути законопроект (№3812) про внесення змін до ст. 149 регламенту Верховної Ради.

Цей проект закону, ініціаторами якого виступила група народних депутатів від фракцій "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", внесений до порядку денного роботи Верховної Ради на четвер, опублікованого на сайті парламенту.

Документом пропонується внести зміни до ст. 149 регламенту, де прописано порядок попереднього затвердження й ухвалення законопроекту про внесення змін до Основного закону України.

Законодавці пропонують дозволити новообраній Верховній Раді ухвалювати законопроект про внесення змін до Конституції країни, який був схвалений парламентом попереднього скликання, але голосування щодо прийняття якого в цілому не проводилося.

Нині чинна норма регламенту передбачає, що законопроект про внесення змін до Конституції, який був затверджений попереднім скликанням парламенту, якщо не відбулося голосування за прийняття його в цілому, новообрана Верховна Рада голосувати не може. Документ вважається неприйнятим.

Крім того, законодавці пропонують у регламенті закріпити: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на черговій сесії".

Як повідомлялося, 19 січня до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 51 народного депутата про офіційне тлумачення положення ст. 155 Основного закону "на наступній черговій сесії Верховної Ради".

Повідомлялося також, що депутати вирішили звернутися до КС у зв'язку з браком голосів для остаточного голосування щодо президентського законопроекту (№2217а/П1) про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Прийняття конституційних змін передбачене мінськими домовленостями, тому в запропонованому президентом України Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом.

Керівник парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що у Верховній Рады є 300 мінімально необхідних голосів для остаточного затвердження проекту змін до Конституції в частині децентралізації, але безрозсудним э голосування за нього без кроків агресора для врегулювання ситуації на Донбасі.

31 серпня Верховна Рада попередньо схвалила законопроект (№2217а/П1). Згідно із законодавством, законопроект про внесення змін до Конституції, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу парламенту, вважається ухваленим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосували не менше ніж 300 народних депутатів. Проте, за оцінками експертів, поки що немає необхідних 300 голосів, оскільки значна частина депутатів переконана, що таким чином буде узаконений особливий статус контрольованих незаконними збройними формуваннями територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з календарним планом, останній пленарний тиждень поточної сесії відбудеться 25-29 січня, а третя сесія Верховної Ради VIII скликання закриється 2 лютого. Цього самого дня заплановано відкриття четвертої сесії.

У грудні минулого року В.Гройсман зазначав, що якщо цей законопроект не буде остаточно схвалено до кінця поточної сесії, то реформа децентралізації буде відкладена на кілька років.

"Неприйняття цього рішення приpведе до того, що його доведеться відкласти на рік. Це передбачає процедура. Потім ще рік займатися конституційним процесом, це якщо все буде добре... Це займе 4-5 років. Скажіть, ви хочете жити 4-5 років в нинішній системі? Я - не хочу", - заявляв В.Гройсман.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА