Інтерфакс-Україна
13:22 01.02.2016

КС України визнав відповідним Конституції доопрацьований законопроект про зміни до Основного закону щодо правосуддя

2 хв читати
КС України визнав відповідним Конституції доопрацьований законопроект про зміни до Основного закону щодо правосуддя

Конституційний Суд України визнав відповідним нормам ст. 157 і 158 Основного закону доопрацьований проект закону про внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення Конституційний Суд оприлюднив на засіданні у понеділок, розглянувши подання Верховної Ради.

"Конституційний Суд дійшов висновку: визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, доопрацьований законопроект про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя", - йдеться у висновку КС, зачитаного головою суду Юрієм Бауліним у понеділок.

"Висновок КС про надання висновку щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя... є обов'язковим до виконання, остаточним і не може бути оскарженим", - йдеться у висновку.

Як повідомлялося, 22 січня Конституційний Суд України визнав законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відповідним Основному закону країни (вимогам статей 157 і 158 Основного закону).

Законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставкусудді в разі непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

26 січня президент України Петро Порошенко вніс доопрацьований варіант законопроекту, який залишає за парламентом право висловлювати недовіру генеральному прокуророві і відправляти його у відставку. У попередній версії документа вже "схваленої КС" парламент цього права позбавлявся.

28 січня Верховна Рада направила до Конституційного Суду України конституційне звернення для оцінки відповідності Основного закону законопроекту про внесення змін до Основного закону щодо правосуддя (№3524).

Як зазначив керівник комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, голосуючи за включення до порядку денного та направлення до КС оновленого законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя Верховна Рада одночасно відкликає законопроект про внесення змін до Конституції щодо правосуддя в редакції від 25 листопада 2015 року. Таке положення передбачено постановою, за яке проголосували народні депутати.

Після отримання висновку КС парламент попередньо схвалює законопроект (перше читання) мінімум 226 голосами. Остаточно закон про внесення змін до Конституції України приймається на наступній сесії-конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Президент України П. Порошенко раніше висловлював сподівання, що Верховна Рада до 2 лютого проголосує в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя "і навесні – на початку літа" в країні може розпочатися "процес оновлення суддівської гілки влади".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА