Інтерфакс-Україна
16:49 01.02.2016

2016 рік буде початком більш нестабільного світопорядку - доповідь Мюнхенської конференції

2 хв читати
2016 рік буде початком більш нестабільного світопорядку - доповідь Мюнхенської конференції

Світове співтовариство в поточному році зіткнеться зі зростаючими ризиками та зі зростаючою нестабільністю, зазначається в доповіді на Мюнхенській конференції з безпеки 2016 року.

"У 2016 рік ми, ймовірно, побачимо період посилення ризиків, йдеться, зокрема, про ризик міжнародних військових конфронтацій. Це буде періодом неясності і фундаментальної трансформації: початком більш нестабільною ери для світової спільноти", - наголошується в документі.

У доповіді наводиться перелік ризиків, складений на 2016 рік консалтинговою компанією Eurasia Group. Один з них пов'язаний із проблемами у відносинах між США та їх європейськими союзниками.

"Трансатлантичне партнерство мало провідні позиції у світі протягом приблизно 70 років. Але зараз воно слабше і грає найменш важливу роль за останні десятиліття. У ситуації, коли шляхи Європи і США розходяться, у світі не залишиться "міжнародного пожежного, і, таким чином, не буде кому "гасити" конфлікти, особливо на Близькому Сході", - наголосили в Eurasia Group.

Оцінюючи роль РФ на світовій арені, автори окладу до Мюнхенської конференції зазначають, що "криза у відносинах між РФ і Заходом залишається серйозним. Та з урахуванням численних військових інцидентів, ризик ненавмисної ескалації незаперечний".

Укладачі доповіді вважають, що операція ВКС РФ у Сирії дозволила РФ "звести нанівець її ізоляцію, викликану українськими подіями". Після терактів у Парижі президент Франції Франсуа Олланд наголосив, що "переконаний, що Росія могла б внести чималий внесок у перемогу над ІГ і у виробленні політичного рішення в Сирії", - йдеться в документі.

Розглядаючи ситуацію всередині РФ, автори документа наголошують, що запропонований російською владою "новий соціальний контракт, що передбачає велич Росії в обмін на економічні негаразди, залишається успішною моделлю".

У доповіді чимало уваги приділяється ситуації у східній Європі. "Ситуація з Україною особливо непроста. Якщо Мінські домовленості будуть швидко імплементовані, з'явиться можливість для поліпшення відносин між РФ і Заходом, а в німецького головування в ОБСЄ з'явиться можливість для нових дипломатичних ініціатив", - наголошується в документі.

"Але Росія, судячи з усього, не хотіла б "послабити хватку" в тому, що стосується України. ЄС, зі свого боку, не надто прагне надавати Києву широкомасштабну економічну і політичну підтримку, яка б виходила за рамки створення зони вільної торгівлі. Це, зокрема, викликана дедалі більшим скептицизмом з приводу готовності України проводити реформи", - наголошується в доповіді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА