Інтерфакс-Україна
10:42 03.02.2016

Глава МЕРТ Абромавичус подає у відставку через зростання протидії реформам

2 хв читати
Глава МЕРТ Абромавичус подає у відставку через зростання протидії реформам

Міністр економічного розвитку і торгівлі Київ. 3 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, здійснюваним його командою.

"Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина - різка активізація блокування скільки-небудь системних і важливих реформ у нашій країні", - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

"Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це - активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра і його сім'ї до нав'язування під наростаючим тиском сумнівних осіб у мою команду і на ключові посади в держпідприємствах", - додав А.Абромавичус.

Міністр наголосив, що це рішення не емоційне, а викликане тим, що за нинішньої системи він та зібрана ним команда не може бути ефективною, оскільки на неї дуже сильно тиснуть. Тим, хто найбільше протидіє останнім часом, А.Абромавичус назвав одного з лідерів фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

Міністр зазначив, що хотів би, щоб його відставка послужила певним дзвінком і холодним душем, оскільки в цій ситуації технократичним міністрам немає місця і їм не створили умов для роботи.

"Сили зла хочуть відмотати все назад... Давайте позбавлятися від "смотрящих", які доять українську економіку... Усі ми, хто з технократичних людей, йшли в уряд, думали, що буде по-іншому, що вони отримають політичну підтримку на найвищому рівні", - сказав глава МЕРТ.

Він додав, що не було також сформовано прозорий фонд заробітної плати для нових людей в уряді та міністерствах, хоча це неодноразово обіцяли.

Журналісти зустріли оплесками таку заяву міністра.

А.Абромавичус уточнив, що повідомив про своє рішення поки що голові Адміністрації президента Борису Ложкіну, тоді як із прем'єром чи президентом не спілкувався з цього питання.

Як повідомлялося, наприкінці 2015 року після року-півтора роботи на держслужбі у відставку з посади першого заступника міністра інфраструктури пішов Володимир Шульмейстер, а з посади першого заступника голови Нацбанку України - Олександр Писарук, а в січні - перший заступник глави Мінекономрозвитку Руслан Корж. Усі до призначення працювали у бізнесі.

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА