Інтерфакс-Україна
13:16 03.02.2016

Заява Абромавичуса є наслідком боротьби бізнес-крила і технократичного крила команди президента, вважає політолог

2 хв читати

Заява міністра економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус про рішення подати у відставку є хід на випередження від технократичного ядра президентської команди напередодні можливого переформатування Кабінету Міністрів, результатом їхньої боротьби з бізнес-крилом команди Петра Порошенка, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Це хід на випередження з одночасним попередженням про те, що є небезпека розмивання технократичного ядра нинішнього Кабміну при формуванні нового уряду, що може бути, у свою чергу, здобиччю різного роду бізнес-інтересів і партійних договорняків. Зараз тіньові бізнес-інтереси, що перебувають, до речі кажучи, в різних фракціях, хотіли б отримати більше представництво в старому новому Кабміні і особливо отримати доступ до ключових ресурсномістким і важливих міністерств і галузей", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

В. Карасьов вважає, що якоюсь мірою цей хід корелюється з вчорашньою заявою посла США в Україні Джеффрі Пайєтта про те, що в новому уряді має бути збережено технократичний ядро. "Очевидно, це стосується Яресько, Павленка і Абромавичуса. Так що це наразі відставка неостаточна, а радше заявка на можливу відставку, але, швидше за все, за цією заявкою на відставку стоїть попередження, щоб знизити градус різного роду бізнес і партійно-корисливих апетитів при формуванні нового уряду", - зазначив він.

Політолог зазначив, що в самій президентській команді сьогодні виділяються три крила: бізнес-крило, куди входять народні депутати Ігор Кононенко і Сергій Березенко, крило публічних "антикорупційних" політиків, що представляють Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та низка інших депутатів, і технократичне. "Очевидно, і в президентській адміністрації перебувають представники цієї групи, які підтримують ідею збереження міністрів-технократів, яким потрібно дати, на їхню думку, ще час для проведення реформ", - додав він.

В. Карасьов вважає, що звинувачення з боку А. Абромавичуса на адресу І. Кононенка є свідченням кулуарної боротьби, або навіть війни між бізнес-крилом і технократичним крилом у президентській команді з приводу формування нового Кабміну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА