Інтерфакс-Україна
13:16 03.02.2016

Заява Абромавичуса є наслідком боротьби бізнес-крила і технократичного крила команди президента, вважає політолог

2 хв читати

Заява міністра економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус про рішення подати у відставку є хід на випередження від технократичного ядра президентської команди напередодні можливого переформатування Кабінету Міністрів, результатом їхньої боротьби з бізнес-крилом команди Петра Порошенка, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Це хід на випередження з одночасним попередженням про те, що є небезпека розмивання технократичного ядра нинішнього Кабміну при формуванні нового уряду, що може бути, у свою чергу, здобиччю різного роду бізнес-інтересів і партійних договорняків. Зараз тіньові бізнес-інтереси, що перебувають, до речі кажучи, в різних фракціях, хотіли б отримати більше представництво в старому новому Кабміні і особливо отримати доступ до ключових ресурсномістким і важливих міністерств і галузей", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

В. Карасьов вважає, що якоюсь мірою цей хід корелюється з вчорашньою заявою посла США в Україні Джеффрі Пайєтта про те, що в новому уряді має бути збережено технократичний ядро. "Очевидно, це стосується Яресько, Павленка і Абромавичуса. Так що це наразі відставка неостаточна, а радше заявка на можливу відставку, але, швидше за все, за цією заявкою на відставку стоїть попередження, щоб знизити градус різного роду бізнес і партійно-корисливих апетитів при формуванні нового уряду", - зазначив він.

Політолог зазначив, що в самій президентській команді сьогодні виділяються три крила: бізнес-крило, куди входять народні депутати Ігор Кононенко і Сергій Березенко, крило публічних "антикорупційних" політиків, що представляють Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та низка інших депутатів, і технократичне. "Очевидно, і в президентській адміністрації перебувають представники цієї групи, які підтримують ідею збереження міністрів-технократів, яким потрібно дати, на їхню думку, ще час для проведення реформ", - додав він.

В. Карасьов вважає, що звинувачення з боку А. Абромавичуса на адресу І. Кононенка є свідченням кулуарної боротьби, або навіть війни між бізнес-крилом і технократичним крилом у президентській команді з приводу формування нового Кабміну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: "Рамштайн" продовжуватиме існувати навіть за відсутності США

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію, низка держав оголосила про нові зобовʼязання та пакети допомоги

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА