Кабмін і далі робитиме свою роботу, незважаючи на тиск - Яценюк

Кабмін і далі робитиме свою роботу, незважаючи на тиск - Яценюк
(додано текст 11-16 абзаців)
Київ. 3 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк Київ. 3 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет Міністрів України і надалі робитиме свою роботу, а кого з депутатів це не влаштовує – нехай ініціює недовіру уряду.
"Ми, як уряд, будемо робити свою роботу далі, ми виконуватимемо програму дій уряду, ми проводитиме реформи, ми захищатимемо членів своєї команди", - заявив А. Яценюк на засіданні Кабінету міністрів України в середу в Києві.
"Моя позиція така – ми і далі буде боротися і працювати. Якщо когось це не влаштовує депутатів або фракції парламенту, то у них є конституційне право зібрати 150 голосів і поставити в парламенті резолюцію про недовіру уряду, знайти більшість і взяти на себе всю повноту відповідальності", - додав прем'єр.
При цьому він додав, що Кабмін з повагою поставиться до такого рішення парламенту. "Можливо, у них є кращі програми, кращі люди. Я їх не бачив. А можливо, це елементарна боротьба за владу, і я навіть це зараз констатую і свідчу про це", - заявив прем'єр.
Він зазначив, що "вся ця метушня за останній рік з дискредитації міністрів спрямована на одне – перерозподіл потоків і захоплення влади".
"Чиниться постійний тиск на окремих міністрів і уряд загалом. Це брудна політична реальність, проти якої я виступаю", - сказав прем'єр.
Прем'єр наголосив, що він захищатиме кожного міністра, "яким зараз дуже непросто". Він зазначив, що цінує позицію тих міністрів, які змушені були написати заяву про відставку. Водночас, за словами прем'єра, пройдено досить тривалий шлях.
"Це ситуації відставка – це бігти з поля бою. А тут треба далі боротися... "Відставка приймається виключно Верховною Радою України. І наша фракція – фракція "Народного фронту" – прийматиме рішення окремо стосовно кожного міністра, з урахуванням того хто як працював", - сказав А. Яценюк.
За його словами, також проводитиметься розслідування фактів корупції та політичного тиску. "Кабмін звертатиметься до Антикорупційного бюро та інших правоохоронних органів", - сказав А. Яценюк.
"Уряд працює і з великим задоволенням чекає звіту уряду в парламенті. Шановні депутати, уряд готовий", - сказав А. Яценюк.
У січні 2016 року фракція "Самопоміч" відкликала з посади міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка, який вже написав заяву про відставку і подав його у Верховну Раду України.
У грудні 2015 року у відставку подав міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський і два його заступника. У цьому ж місяці міністр інформаційної політики України Юрій Стець офіційно заявив про відставку після звіту про виконання програми уряду.
Відставки цих міністрів ще не розглядалися у Верховній Раді України.
Водночас на початку липня 2015 року міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі також заявив, що подав у відставку. У вересні народні депутати тричі голосували за його відставку, але для його звільнення у сесійній залі так і не вистачило голосів.
Раніше 30 червня Кабінет Міністрів України вніс до парламенту проект постанови про звільнення міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, який був призначений за квотою ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, і 2 липня Рада прийняла його відставку.