Інтерфакс-Україна
15:43 22.02.2016

"Батьківщина" наполягає на позачерговому засіданні Ради для розгляду питання відставки прем'єра Яценюка

2 хв читати
"Батьківщина" наполягає на позачерговому засіданні Ради для розгляду питання відставки прем'єра Яценюка

Лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко наголошує, що президент Петро Порошенко не почав консультації після розпалу коаліції, і вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради для розгляду питання відставки прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

"Ми звертаємося до президента України та до голови Верховної Ради з однією єдиною вимогою - відповідно до статті 83 Конституції, де зазначено, що позачергова сесія Верховної Ради з зазначеним порядком денним скликається одноосібно головою Верховної Ради або на вимогу президента України. Крім того, є ще можливість зібрати третину підписів народних депутатів, але це те ж саме - фракції президента і прем'єр-міністра", - сказала Ю. Тимошенко на прес-конференції в понеділок у Києві.

При цьому політик заявила, що має бути негайно скликано позачергове засідання парламенту "з одним-єдиним пунктом порядку денного - це відставка уряду Яценюка".

За словами Ю. Тимошенко, навіть якщо було проведено голосування за висловлення недовіри уряду, є можливість відправити у відставку персонально прем'єр-міністра, що спричинить відставку всього Кабміну.

Крім того, Ю. Тимошенко додала, що позачергове засідання має бути скликано для того, щоб демократичні сили змогли переглянути "глибоко помилкову" стратегію економічної і соціальної політики, яку проводив голова уряду і його Кабінет Міністрів.

"Перегляд стратегії, перегляд всіх положень коаліційної угоди і затвердження покрокової "дорожньої карти" виведення України з кризи на сьогоднішній день є невідкладною задачею, яку має виконати Верховна Рада, але ініціативу щодо скликання позачергового засідання повинен взяти на себе президент", - сказала Ю. Тимошенко.

Водночас, Ю. Тимошенко наголосила, що вже залишилося 26 днів до завершення 30-денного строку після розвалу коаліції. "Згідно з Конституцією, якщо 30 днів після розпаду коаліції не створена нова, президент має право розпустити парламент. Крім того, президент за Конституцією, коли коаліція розпалася, зобов'язаний розпочати консультації. На жаль, сьогодні нічого цього не робиться", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА